МЕКСИКО ПАО КАО СРБИЈА: Бразил отишао у четвртфинале (ФОТО)

02.07.2018. 16:05

Меч се играо у Самари.

Репрезентација Бразила пласирала се у четвртфинале Светског првенаства у Русији пошто је са 2:0 савладала Мексико у Самари, на стадиону ''Космос арена''. Бразил је до победе стигао у другом полувремену, пошто је у првих 45 минута Мексико ипак био нешто бољи ривал. Бразил је успео да успостави контролу и има конкретније шансе, али је Очоа био незаустављив. Ипак, Нејмаров шут у 51. и Фирминов у 88. минуту није могао да заустави. Селесао ће у четвртфиналу играти против бољег из меча између Белгије и Јапана који се игра од 20 часова.

Цео костур Светског првенства погледајте ОВДЕ.

88. минут - Бразил води 2:0. Нејмар је са леве стране ушао у шеснаестерац Мексика и додао лопту на другу стативу где је прихватио Фирмино и погодио празан гол.

85. минут - Излази Кутињо, а уместо њега је ушао Роберто Фирмино.

82. минут - Десетак минута мирније игре без већих узбуђења.

68. минут - Вилијан је пробио по левој страни и кренуо ка шеснаестерцу, а затим додао Нејмару који је добро шпутирао, али је Очоа још једном добро интервенисао.

65. минут - Лозано је убацио лопту са десне стране у шеснаестерац, али никога није било на другој стативи.

63. минут - Снажно је шутирао Вилијан, али Очоа поново успе ва да сачува мрежу Мексику.

61. минут - Вела је одлично шутирао са ивице шеснаедстерца, али је Алисон сјајно реаговао и изубацио лопту у корнер после којег није било узбуђења пред голом Бразила.

60. минут - Последња измена у Мексику. Изашао је Чичарито Ернандез, а уместо њега је ушао Раул Хименез.

59. минут - Паулињо је у шеснаестерцу шутирао са десетак метара, али је Очоа још једном успешно интервенисао.

55. минут - Терен је напустио Едсон Алварез, а у игру је ушао Џонатан Дос Сантос.

51. минут - Бразил је повео са 1:0. Вилијан је убацио лопту са леве стране на петерац, Жесус је закаснио, али је Нејмар био на правом месту и погодио за вођство Селесаа.

50. минут - Одлична прилика за Мексико. Хесус Гаљардо је можда могао још да вуче лопту, али је одлучио да шутира са 16 метара. Лопта одлази преко гола.

48. минут - Бразил је први запретио у другом полувремену. Кутињо је после соло продора шутирао у леву страну, али је Очоа још једном успешно одбрани освој гол.

46. минут - МИгуел Лајун мења Рафаела Маркеза у репрезентацији Мексика.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

ПОЛУВРЕМЕ

45. минут - Опао је темпо при крају полувремена и није више било узбуђења.

40. минут - Нејмар је извео слободан ударац после фаула, а његов одличан шут завршио је мало изнад гола Очое. Убрзо је Вилијан успео да убаци лопту на петерац, али је Очоа добро пратио акцију и ухватио лопту.

33. минут - Нова опасност пред голом Мексика. Жесус је после соло продора упутио веома добар шут, али је Очоа још једном одбранио и отклонио опасност.

27. минут - Сада је Бразил у налету. Убачена је лопта са стране у шеснаестерац, на одбијену је налетео Жесус, али је њогв покушај блокиран. Одмах потом је пробао и Кутињо, али је шутирао преко гола.

25. минут - Нејмар је направио слалом кроз одбрану Мексиканаца и шутирао, али Очоа успева да одбрани.

22. минут - Херера је примио лопту на ивици казненог простора и шутирао из веома добре позиције, али је његов покушај изблокиран.

18. минут - Мексико доминира у првих 20 минута, Лозано је шутирао искоса са десне стране, али је његов покушај блокиран.

15. минут - Лозано је убацио лопту са десне стране, али никог није било на другој стативи.

13. минут - Мексико има иницијативу, али без конкретније шансе.

9. минут - Корнер за Мексико извео је Вела, изгледало је на тренутак да ће бити опасно по гол Бразила, али је Чичарито био у офсајду.

5. минут - Први покушај Бразила, Нејмар је шутирао са око 20 метара, али је Очоа зауставио његов шут.

2. минут - Мексико је први покушао да запрети, али је шут Лозана изблокиран. Мексико је добио кронер, али није било опасности по гол Бразила.