ПЕТЛОВИ УКРОТИЛИ ЂАВОЛЕ: Умтити одвео Французе у финале, Белгија немоћна (ВИДЕО+ФОТО)

10.07.2018. 21:19

Изузетно тврда утакмица.

Фудбалери Француске први су финалисти на овогодишњем Мондијалу у Русији, пошто су у полуфиналу савладали селекцију Белгије минималним резултатом 1:0. Гол одлуке на овој утакмици постигао је фудбалер Барселоне Самјуел Умтити, голом у другом полувремену. Французи ће се у финалу састати са победником другог полуфиналног меча Хрватска – Енглеска, који је на програму у среду од 20 часова.

ПАРОВИ ПОЛУФИНАЛА

АТОМСКА БОМБА: Боаћи се враћа у Звезду!

ЛОМИО ЈЕ КИЧМЕ И МНОГО ОБЕЋАВАО: За њега су противници били полигони за МАЈСТОРИЈЕ. Требало је да буде нови Гаринча... (ВИДЕО ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ!

90 3. минут: Белгија прети преко Де Брујнеа и Азара, али без успеха.. Нема пуно времена за Белгију.

90 1. минут: Бачуаји је ушао на терен...

90. минут: Чак шест минута надокнаде времена. Белгија креће у тоталну офанзиву!

86. минут: Велики пех за Француску. Због повреде терен је напустио Матуиди, а ушао је Толисо.

84. минут: Дешам појачава везни ред.. Изашао је Жиру, а на терену је Нзонзи.

81. минут: Топовски ударац Вицела са 20-ак метара, али је Лорис остао прибран и добро интервенисао..

80. минут: Караско је ушао на терен уместо Фелаинија... Појачава напад Мартинез.

74. минут: Белгија стеже обруч око гола Лориса. Французи су се определили да бране стечену минималну преднсот.

67. минут: Нови добар контранапад Француза, али је Жиру поново слабо шутирао...

65. минут: Велика шанса за Белгију. Фелаини је искористио добар центаршут и главом шутирао, али је лопта завршила тик поред десне стативе. Остало је 1:0.

59. минут: Мартинез баца све карте у напад. Мертенс је ушао на терен, а изашао везни фудбалер Дембеле.

56. минут: Мбапе је сјајном минијатиром пронашао Жируа, али се нападач Челсија прописно обрукао... Изашао је сам пред Куртоу... Остало је 1:0.

51. минут: ГООООООЛ! Умтити главом после корнера за 1:0! Стрпљивом игром успели су да дођу до предности.

50. минут: Невидљиви Жиру, успео је да запрети Белгији, али без успеха.

49. минут: Пресликана ситуација као са почетка меча, Белгија притиска Французе и делује далкео конкретније.

46. минут: Без измена на старту другог дела.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

44. минут: Белгија је изгубила ону жустрину са почетка меча, па ће одмор пред почетак другог дела добро доћи изабраницима Роберта Мартинеза.

39. минут: Французи су успели да пређу у иницијативу на овој утакмици, па је десни бек Фавар имао добру прилику, међутим Куртоа је непремостива препрека.

32. минут: Најбољи фудбалер Француске Антоан Гризман, није у досасашњем делу меча успео да дође до повољне прилике, али је ипак опробао шут са 18 метара, међутим преко гола.

27. минут: Наставља Белгија са опасним атацима као голу Галских Петлова... Гол виси у ваздуху.

21. минут: Нова велика шанса за Ђаволе! Андервеилед је искористио гужву у казненом простору и из окрета шутирао са 5-6 метара, али је Лорис спасао свој тим. Остало је 0:0.

19. минут: Нови ударац Азара, поново искоса са десне стране, али је Варан спасао гол Француза.

15. минут: Узвраћају Белгијанци. Азар је шутирао десно искоса, али тик поред стативе...

12. минут: Прво узбуђење на мечу. Одличан контранапад Француске, Мбапе је искористио једну дубинску лопту, али је Куртоа на време изашао са гол линије и интервенисао. Остаје 0:0...

9. минут: Без конретне прилике у досадашњем делу меча, уз спорадичне покушаја Француза да преко контранапада изненада белгијске дефанзивце. Дешам је очигледно препустио теренску иницијативу Белгију.

5. минут: Белгија за сада делује конкретније. Ђаволи покушавају да по боковима дођу до прилике за гол.

3. минут: Почетно испитивање снага...