ТРИЈУМФ БЕЗ МНОГО ЛЕПОТЕ: Успаванка ПРЕКИНУТА голом СУАРЕЗА, Саудијци достојан РИВАЛ (ФОТО)

20.06.2018. 18:52
fudbalska reprezentacija Urugvaja
фудбалска репрезентација Уругваја / Извор: Реутерс

Искуство и рутина пресудили.

Фудбалери Уругваја пласирали су се у осмину финала Мондијала, победом над Саудисјком Арабијом од 1:0. Утакмицу је решио Суарез у 23. минуту, када је после одбијене лопте био најбржи и псотигао испоставиће и једини гол на овом мечу. Саудијци се нису предавали и скупо су продали кожу далеко квалитетнијим фудбалерима Уруса.

ТРКА ЗА ЗЛАТНУ КОПАЧКУ: Кристијано Роналдо коло води, прети му четворка у којој нема Месија (ФОТО)

МАШИНЕРИЈА РОНАЛДО: Мароканци се ОПРОСТИЛИ, Кристијано ХЕРОЈ Португала (ВИДЕО ФОТО)

Уругвај, који је и фаворит у дуелу са Саудијском Арабијом, почео је утакмицу нешто споријем ритму. Очигледна је разлику у квалитету између ове две селекције, па су Кавани, Суарез и остали играчи Уруса покушали да индивидуалним решењима пронађу пут до гола Саудијаца, али безуспешно. Уругвајци су како је одмицало време у првом полувремену све више појачали притисак. У 23 .минуту Суарез је показао зашто је годинама најбољи стрелац Барселоне.. После конфузије у казненом простору Саудијаца, најсналажјивљи био је Суарез и послао лопту у мрежу за 1:0.

Наставили су Уругвајци са нападима ка голу Саудијске Арабије, али није било конкретне завршнице. Са друге стране изабраници Хуана Антониа Пиција нису ушли са белом заставом у овај меч, па су спорадичним нападима угрозили гол Муслере, међутим неодостатак искуства али и индивидуалних квалитета били су проблем Саудијаца у завршницама тих акција. До краја полувремена није било пуно узбуђења. Уругвај је суверено чувао своју преднсот, док си Саудијци покушавали на све начине да пруже достојан отпор. На крају првих 45 минута било је 1:0, уз наду навијача да би друго полувреме могло бити занимљивије.

У другом полувремену настављена је иста прича као и из првог... Уругвај није био заинтересован за постизање новог поготка, већ су Уруси били фокусирани на бранење сопственог гола. Уљлуљкани чињеницом да Саудијска Арабија нема квалитет за постизање гола, екипа Оскара Табареза решила је да професионално и рутински одрадио посао до краја меча. У 63. минуту прва права прилика за Уругваја од гола Суареза. Центааршут Каванија искористио је Санчез, али је његов ударац главом завршио преко гола. У том тренутку су се играчи Уругваја трзнули и кренули са конкретнијим напада ка голу противника.

Покушавали су Кавани и Суарез да постигну још један гол, али то се није догодило. Акције Уругвајаца су се завршавале углавном на неких 20 ак метара од гола Саудијаца. Шутевима из другог плана, везисти Уруса су претили, али ипак без успеха. Аутсајдери на овом мечу, показали су далеко више жеље за трчањем и надигравањем, али им Уругвај својим искуством то није дозволио. Кавани је у самом финишу имао добру прилику да удвострочи вођство, али је био непрецизан. Утамница је завршена са 1:0, што је било довољно изабраницима Оскара Табареза да прођу у наредну рунду такмичења.

Следећи меч у групи А Уругвај ће одиграти против Русије 25. јуна, док ће Египат свој последњи меч на овом Мондијала одиграти управо против Саудијске Арабије истог дана.

ЛИСТА СТРЕЛАЦА

4  - Кристијано Роналдо (Португалија)

3 - Денис Черишев (Русија)

2 - Ромелу Лукаку (Белгија), Артјом Џуба (Русија), Хари Кејн (Енглеска), Дијего Коста (Шпанија)

Резулате и табелу групе А можете погледати овде.

ЖУТИ КАРТОНИ:

УРУГВАЈ: Муслера - Касерес, Годин, Хименез, Варела - Санчез (Нандез 82. минут), Весино (Тореира 59. минут), Бетанкур, Родригез (Лаксал 59. минут) - Кавани, Суарез.

САУДИЈСКА АРАБИЈА: Аловаис -  Ал Бурајк, Осама Хавсави, Абдулаји, Алсахрани - Отајф -  Алфараџ, Џасам (Ал Могави 44. минут), Бахбри (Кану 75. минут), Ал Давсари -  Фахад (Сахлави 78. минут).

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.