ГРУПА Г: Немилосрдни Белгијанци рутински до осмине финала, Тунишани иду кући (ФОТО+ВИДЕО)

23.06.2018. 13:45
tunis belgija
тунис белгија / Извор: Реутерс

Меч се игра на стадиону Спартака у Москви.

Репрезентација Белгије остварила је нови тријумф на Светском првенству у Русији. Изабраници селектора Мартинеза у оквиру другог кола групе Г савладали су селекцију Туниса са 5:2 (3:1) и тако обезбедили пласман у осмину финала. Са друге стране Тунижани су новим неуспехом остали без шанси за нокаут фазу.

САЛАХ ЈЕ ЦЕЊЕН СВУДА: ЕГИПЋАНИН се није прославио у РУСИЈИ, али је добио занимљиво ПРИЗНАЊЕ (ФОТО)

Све је практично било решено у првих 45 минута, кад су „Црвени Ђаволи“ преко двоструког стрелца Лукакуа и Азара постигли три гола и трасирали пут ка тријумфу. Једини стрелац у овом делу игре за Тунис био је Брон. У наставку меча стрелци за Белгијанце били су Азар и резервиста Батшуаји, а "Црвени Ђаволи" доминирали су цело друго полувреме, низали шансу за шансом и заслужено славили.

Како се из минута у минут одвијао меч на стадиону Спартака у Москви, можете прочитати у наставку текста.

90 3 минут - Гол за Тунис. Пред сам крај утакмице стрелац је био Казри.

СЕРГЕЈ ЗНА КАКО СЕ ПОБЕЂУЈЕ БРАЗИЛ! Морају да постоје три ВЕЛИКЕ ствари (ФОТО)

90. минут - Гоол за Белгију! Коначно Батшуаји погађа мрежу после силних промашаја.

86. минут - Измена у селекцији Белгије, Мертенс је изашао из игре и уступио месту Тилемансу.

80. минут - Какве шансе за Белгију! Батшуаји погађа пречку са четири метра, а онда минут касније исти актер погађа голмана Мустафу са исте удаљености. Претходно нападач Белгије није искористио две добре шансе.

76. минут - Опет главни актер Батшуаји, овај пут лопту са гол линије скидају Тунишани! Гол виси у ваздуху.

ТОШИЋ ОТКРИО: Ево како је било у СВЛАЧИОНИЦИ и шта нам је рекао Крстајић (ФОТО)

75. минут - Шанса за Батшуајиа, истрчао је нападач Белгије испред голмана Туниса, али је Мустафа одлично реаговао.

72. минут - Повреда Вертонгена, срећом није ништа озбиљно и дефанзивац Белгије се вратио на терен.

68. минут - Из игре излази сјајни Азар, ушао је Батшуаји.

64. минут - Притискају Белгијанци. Нови шут Азара, лопта је отишла изнад пречке.

61. минут - Могла је Белгија до новог гола. Сјајан шут Караска са ивице шеснаестерца, лопта је пролетела поред десне стативе, Тунишани су имали среће.

КО ЈЕ ТЕБЕ СЛАГАО ДА СИ НОВИНАР? Извештач Вашингтон Поста ЛИКУЈЕ због победе Швајцарске против Србије (ФОТО)

59 минут - Игру напушта двоструки стрелац Лукаку, уместо њега Фелаини на терену.

51 минут - Нови гол за Белгију! Азар је сјајно примио лопту, обишао голмана Мустафу и рутински послао лопту у мрежу, 4:1 за Белгију.

47 минут - Прецизну лопту у ноге је послао Кевин Де Брујне а добио ју је Алдервирлд  који није успео погодити оквир гола. Његов покушај унутар шеснаестерца одлази далеко од десне стативе.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај првог полувремена

45 4 минут - Гоол за Белгију! Поново је стрелац Лукаку на асистенцију Манијеа, његов други гол на овој утакмици, укупно четврти на Мондијалу у Русији.

45. минут - Чак 4 минута надокнаде времена

41. минут - Нова принудна измена у екипи Туниса! С. Бен Јусеф се повредио, уместо њега ушао је Јохан Беналуан.

39. минут - Лепо је примио лопту на груди Бен Јусеф и шутирао, али је лопта прошла поред десне стативе.

34. минут - Казри је лепо пробио кроз средину одбране, али његов пас није стигао до играча Туниса.

31. минут - Лепа акција Тунижана, продор по левом боку, центаршут у шеснаестерац, на одбитку је био Саси који је шутирао поред леве стативе.

27. минут - Сјајна шанса за Лукакуа, голман је истрчао и омео нападача Белгије да постигне нови гол.

СКАНДАЛ! Из ВАР собе Бриху је сугерисано - Био је ПЕНАЛ! (ФОТО)

21. минут - Страшна повреда Брона, лопта је након шута погодила играча Туниса, који је пао као покошен и неће моћи да настави меч.

18. минут - Гол за Тунис. Сјајан центаршут из слободног ударца Казрија, Брон је погодио главом за 2:1.

16. минут - Гол за Белгију. Грешка Тунижана на средини терена, Мартенс је сјајно асистирао Лукакуу, који је погодио за 2:0.

13. минут - Белгијанци притискају, још једна сјајна шанса. Лукаку је пробио по левом боку и упутио центаршут за Азара, који пропушта сјајну прилику и шутира у голмана Мустафу.

МИЛИВОЈЕВИЋ ОГОРЧЕН: Није ми јасно како смо примили гол! (ФОТО)

7. минут - Гол за Белгију! Азар је био сигуран са 11. метара.

5. минут - Пенал за Белгију. Контакт је био на ивици казненог простора, Азар је срушен ,а судија је након консултације из ВАР студија показао на белу тачку.

3. минут - Први шут у оквир гола Туниса. Муније је покушао левом ногом, сигуран је био Бен Мустафа.

Данашњи дан на Светском првенству у Русији почиње мечом групе Г између репрезентација Белгије и Туниса. Дуел се игра у Москви на стадиону Спартака. После победе над селекцијом Панаме од 3:0, "Црвени Ђаволи" би тријумфом на данашњем мечу обезбедили пласман у осмину финала.

ИГРАЛИ СУ СРБИЈА И ШВАЈЦАРСКА: Овај ДЕТАЉ највише је запао за око Хрватима. Само о ЊЕМУ причају (ФОТО)

Највише се очекује од нападача Манчестера Ромелуа Лукакуа који је био двоструки стрелац у победи Белгије у првом колу. Са друге стране Тунижани, који су поражени у првом колу од Енглеске са 2:1, желе да се врате у трку за осмину финала, а за то ће им требати победа у данашњем дуелу. "Црвени Ђаволи" су једни од фаворита из сенке, а имају иза себе серију од 20 утакмица без пораза. Меч почиње у 14.00 сати.

БЕЛГИЈА - ТУНИС 5:1

СТРЕЛЦИ: Азар у 4. и 51. минуту, Лукаку у 16. и 45. и Батшуаји у 90. минуту за Белгију, а Брон у 18. минуту за Тунис

СТАДИОН: Спартак стадион (Москва)

КАПАЦИТЕТ: 45.360

СУДИЈА: Жаир Маруфо

ЖУТИ КАРТОНИ: Саси 14. минут за Тунис

БЕЛГИЈА: Куртоа, Алдервирлд, Бојата, Фертонген, Муније, Караско, Витсел, Де Бруин, Мертенс, Азар, Лукаку

ТУНИС: Бен Мустафа, Брон, С. Бен Јусеф, Мерија, Мелул, Хауи, Шкири, Саси, Ф. Бен Јусеф, Бадри, Казри

Резултате и табелу групе Г можете да погледате ОВДЕ.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.