ШПАНИЈА ЈЕ ПРВИ ПОЛУФИНАЛИСТА: Црвена фурија после пенала боља од Швајцарске (ВИДЕО)

02.07.2021. 17:18 20:57
Španija
Шпанија / Извор: Реутерс

Након 120 минута било је 1:1.

Фудбалери Шпаније први су полуфиналисти Европског првенства! Црвена фурија је после бољег извођења једанаестераца (3:1) савладала репрезентацију Швајцарске укупним резултатом 4:2.

ФУДБАЛ ЈЕ И ЖЕНСКА СТВАР: Станија Добројевић типује и то уз БРУТАЛНЕ КВОТЕ!

БЛАЖЕВИЋ НЕ ПРАШТА УВРЕДЕ: Био је мој ЉУБИМАЦ, али сада је за мене "мртав"

ПОТПИСАЛИ ПЕТИЦИЈУ: Чак 250.000 Француза тражи да се ПОНИШТИ утакмица са Швајцарском

Шпанци су до предности стигли у 8. минуту. На одбијену лопту после корнера натрчава Ђорди Алба, шутира, погађа Закарију, који скреће лопту иза леђа Јана Зомера за 1:0.

То је био десети аутогол на овом Европском првенству, што је више него на свим осталим првенствима од 1960. до 2016. године.

Сајџије до изједначења стижу у 68. минуту. Фројлер је искористио грешку одбране да би пронашао Шаћирија који рутински погађа за 1:1.

До краја меча, али и додатних 30. минута Шпанија је доминирала, највише захваљујући црвеном картону Фројлера из 77. минута.

Међутим, Зомер је био феноменалан, голман Сајџија је у неколико наврата спречио Морена да постане херој Ла Рохе.

Иако је серија почела промашајем Бускетса и прецизним ударцем Гаврановића, у наставку је покушаје Шара и Аканђија скинуо Симон, да би Варгас затим гађао преко гола. На другој страни, прецизан је био Олмо, па је Родри промашио, пре него што су Ђерар и Ојарзабал донели славље Црвеној фурији.

Шпанија ће се у борби за финале састати са бољим из меча Белгија-Италија који је на програму од 21.00.

3:1
Ојарзабал погађа у петој серији, Шпанија је у полуфиналу.
1:1
Бускетс је погодио стативу у првој серији, док је у другој Симон одбранио ударац Шара.
ПЕНАЛИ

120. минут
Гледаћемо пенале!

111. минут
Олмо прети са дистанце, Зомер поново рутински интервенише.

105. минут
Крај првог продужетка.

101. минут
И поново Морено не може да савлада Зомера. Нападач Виљареала несхватиљво не постиже погодак са 10-так метара.

99. минут
Још једна шанса одлази у неповрат. Морено главом погађа рекламе поред гола.

92. минут
Најбољи напад Шпаније није крунисан голом. Морена не са свега неколико метара пуцао поред десне стативе.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК!
90. минут
Гледаћемо продужетке! Швајцарска - Шпаније 1:1
84. минут
Морено је запретио са ивице шеснаестерца - Зомер сигуран.

77. минут
Каква глупост Фројлера! Везиста Аталанте је несмотрено стартовао над Мореном и заслужено добио црвени картон.

68. минут
ГОООЛ! Шаћири је искористио грешку одбране Шпаније - 1:1.
64. минут
Симон је одбранио покушај Зубера из петерца.

56. минут
Најбоља прилика за Сајџије! Закарија је главом, за неколико центиметара промашио гол Симона.

55. минут
Нова промена у Црвеној фурији. Морено је заменио Морату.

46. минут
Олмо је заменио Сарабију у селекцији Шпаније.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

45. минут
Крај првог полувремена! Швајцарска - Шпанија 0:1.

39. минут
Натрчао је Видмер на центаршут Шаћирија. Поново јако непрецизно.

34. минут
Аканђи је пробао главом након корнера Шаћирија. Без опасности за Симона.

25. минут
Азпиликуета је запретио ударцем главом - право у Зомера.

23. минут
Проблеми за Швајцарце. Емболо због повреде напушта терен, њега мења Варгас.

17. минут
Коке је покушао из слободног ударца. Ударац ведете Атлетика завршава високо преко пречке.

8. минут
ГОООООЛ! Алба је шутирао са 20-так метара, Закарија мења правац лопте и матира сопственог голмана - 1:0.