ТАДИЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ЕРЕДИВИСИЕ: Капитен Орлова постао први играч у ОВОМ веку са троцифреним АСИСТЕНЦИЈАМА

18.09.2021. 22:36
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Убедљив тријумф екипе из Амстердама.

Ајакс је у у петом колу холандске Ередивизије победио је Камбур са невероватних 9:0! Душан Тадић је уз гол забележио и две асистенције на овом мечу. Са два проигравања српски везни фудбалер је стигао до 101 асистенције у Ередивизији и тако постао први играч у овом веку са троцифреним бројем намештених погодака у Холандији.

Михајловић НЕ ПАМТИ овакав БРОДОЛОМ, Шампион САМЛЕО Болоњу

ХАОС У ДЕРБИЈУ: Навијачи УЛЕТЕЛИ на терен! Кренули у жесток ОБРАЧУН, моментални ПРЕКИД (ВИДЕО)

ЛА ЛИГА: Нови кикс шампиона

Већ после првог полувремена могло се наслутити каква судбина чека госте, пошто је било 4:0. Прецизни су били Тимбер (16), Бергуис, Мазрауи и Нерес, на асистенцију Душана Тадића.

У 60. минуту меча мрежу гостију је затресао и Душан Тадић. Последња четири гола, на Амстердам арени, постигли су Дерами, Алер, Данило и Нерес.

Ајакс је први са 13 бодова, Камбур је на деветом месту са 6.