АРГЕНТИНАЦ "УНИШТИО" РЕАЛ: Фудбалер Ђироне ЧЕТИРИ пута "бушио" мрежу Мадриђана (ВИДЕО)

25.04.2023. 21:37
Tati Kasteljanos
Тати Кастељанос / Извор: Реутерс

Меч 31. кола.

Фудбалери Ђироне додатно су удаљили Реал од титуле пошто су победили Мадриђане резултатом 4:2 у мечу 31. кола првенства Шпаније.

ИЗГЛЕДА ДА НИКАДА НЕЋЕ ОСВОЈИТИ ЛИГУ ШАМПИОНА: Ибрахимовић и ове године дефинитивно без медаље намењене победнику елитног такмичења

ОВАЈ ЧОВЕК ЈЕ НЕУНИШТИВ: Пепе у 40. години потписао нови уговор са Портом (ФОТО)

ЛАЛАТОВИЋ БРИЉИРАО ИЗЈАВОМ: Тренер Колубаре ШОКИРАО - ЗАДОВОЉАН иако нису ни шутнили на гол

Меч је обележио Аргентинац, Тати Кастељанос, који је постигао четири гола, а пре утакмице 31. кола у читавој сезони постигао седам голова. Онда је једноставно експлодирао против "краљевског клуба".

Донео је предност Ђирони у 12. минуту, а био је стрелац и у 24. минуту утакмице.

Винисијус је потом смањио на 2:1, али је већ на старту другог дела, у 46. минуту, Тати био стрелац за 3:1, док је у 62. минуту дошао до четвртог поготка.

Коначан резултат поставио је Лукас Васкез у 85. минуту.

Кастељанос је у Ђирону стигао на лето 2022. године и игра као позајмљен фудбалер из Њујорка.

Каријеру је почео у Чилеу, а играо је потом и за уругвајски Торке. У сезони 2020/21 освојио је МЛС са Њујорком, а добио је награду намењену најбољем играчу сезоне, али и најбољем стрелцу са 19 година.