18.02.2024. 21:30
Hari Kejn
Хари Кејн / Извор: Реутерс

Дуел 22. кола.

Фудбалери Бохума су у мечу 22. кола немачке Бундеслиге савладали михнехнски Бајерн резултатом 3:2.

СВАКИ ПОЕН ТОКОМ КУПА КОРАЋА ВРЕДЕО ВИШЕ – ФОНДАЦИЈА MOZZART ДОНИРА 1.330.000 ДОМУ „ХРИСТИНА МАРКИШИЋ“ ИЗ АЛЕКСИНЦАmozzart

СЕРИЈА А: Рома лако до три бода!FK Roma

СЕРИЈА А: Рома лако до три бода!

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Данац наставља да решетаRasmus Hojlund

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Данац наставља да решета

Наставља се агонија Бавараца. Након што су у директном окршају за лидерску позицију просто разбијени од Бајера у Леверкузену (3:0), уследио је и пораз на гостовању Лацију у оквиру осмине финала Лиге шампиона (1:0), а вечерас је актуелни шампион Немачке претрпео нови шамар.

Утакмица је почела одлично за Баварце који су након 14 минута игре повели голом Џамала Мусијале, али је већ до полувремена уследио преокрет домаћина који је најавио Такума Асано. Некадашњи фудбалер Партизана је у 38. минуту прелепим ударцем поравнао резултат на 1:1, а минут пре одласка на одмор Кевин Шлотербек доноси предност Бохуму.

Овај резултат остао је на снази до 78. минута када је Дајо Упамекано запечатио судбину Бајерна. Француски дефанзивац је тада скривио једанаестерац и зарадио други жути картон, а сигуран реализатор најстроже казне био је Кевин Штегер.

Тада је већ било јасно да ће шампион Немачке претрпети нови пораз, четврти првенствени, а једино што су Баварци успели да ураде јесте да преко Харија Кејна ублаже пораз.