ПОБЕДА У МИХИНУ ЧАСТ: Болоња се на дирљив начин сетила Синише и СРУШИЛА Мурињову Рому (ВИДЕО)

17.12.2023. 20:36
Serija A
Серија А / Извор: Фото: Сериа А

Најпријатније изненађење Серије А.

Фудбалери Болоње савладали су на домаћем терену екипу Роме резултатом 2:0 у оквиру 16. кола италијанске Серије А.

ИТАЛИЈАНИ ПИШУ: Влаховић напушта Јувентус већ у јануаруDuÅ¡an Vlahović

ИТАЛИЈАНИ ПИШУ: Влаховић напушта Јувентус већ у јануару

ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ЗВЕЗДЕ: Мијатовић СРУШИО рекорд Дејана СтанковићаJovan Mijatović

ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ЗВЕЗДЕ: Мијатовић СРУШИО рекорд Дејана Станковића

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Вила и Арсенал настављају сан о трофеју, Вест Хем такође славиоUnaj Emeri

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Вила и Арсенал настављају сан о трофеју, Вест Хем такође славио

Изабраници Тијага Моте потврдили су епитет најпријатнијег изненађења досадашњег тока италијанског шампионата тако што су остварили велику победу против реномираног ривала

Утакмици је претходио прелеп гест домаћег клуба који се сетио Синише Михајловића поводом годишњег помена бившег фудбалера "вучице" и тренера Болоње. Том приликом, његова породица добила је почасти на терену.

Болоња је од самог почетка меча успоставила теренску иницијативу кроз већи посед лопте, иако је први запретио Белоти чији је ударац успео да одбрани Раваља.

Казна за промашај стигла је у 37. минуту када је Ндоје упослио Николу Мора, а Хрвату није било тешко да затресе мрежу Руија Патрисија.

Мурињо је покушао да раздрма своју екипу, али је почетком другог полувремена уследио нови шок када је после центаршута Фергусона у 49. минуту лопту у сопствену мрежу убацио Кристенсен.

"Вучица" није имала решења да дође до гола "ђалоблуа" који су готово рутински привели утакмицу крају и без већих проблема уписали нову победу.

Болоња ће 16. коло Серије А окончати на четвртој позицији са 28 бодова, док је Рома седма са 25 бодова, два више од Аталанте која има и утакмицу мање.