БОРЈАН: Хвала Цицану, ми смо у Лиги шампиона, а они у Лиги Европе (ВИДЕО)

Србија Данас/Д.Н.
Milan Borjan
Милан Борјан / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

У Аустрији било нерешено.

Од извештача из Салцбурга - Фубалери Црвене звезде су успели. Против првака Аустрије су одиграли два пута нерешено, али су два гола у Салцбургу донела пласман у групну фазу Лиге шампиона. Један од јунака великог успеха био је голман Милан Борјан. Чувар мреже црвено-белих није чекао питања новинара, већ се на почетку "захвалио" колеги са гола Ред Була, Цицану Станковићу.

- Желим пре свега да се захвалим Станковићу. Док је био у Београду хвалио је нашу игру, а онда је у Салцбургу говорио како се Звезда бранила, али ето ми смо остварили наш циљ, а Аустријанци одлазе у Лигу Европе. Такве изјаве дале су нам још већу мотивацију да их елиминишемо - рекао је Борјан, уз анализу утакмице у којој је Звезда од 0:2 дошла до 2:2.

Ти голови у гостима, Бена и Милоша Дегенека били су превага, после београских 1:1.

- Одиграли смо феноменално. Бранили смо се током првог полувремена, у другом рано примили гол, али нисмо потонули. Показали смо снагу, издигли се, изједначили и прошли даље. Цела екипа је одиграла одлично. Прави смо тим, гинемо један за другог, боримо се, то смо показали и данас. Не плашимо се никог и само требамо тако да наставимо. Моје речи потврђује Вујадинова реакција у првим минутима меча.

Голман Звезде је такође додао да о жребу за Лигу шампиона не размишља.

- Кога год да извучемо борићемо се - закључио је Борјан.