БРИГЕ ЗА ЂУКИЋА: Бледи Партизан ПОРАЖЕН од Чеха! (ВИДЕО)

29.01.2018. 15:43
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: ФК Партизан

Тим из Хумске добио опомену пред мечеве против Викторије из Плзења.

Фудбалери Партизана поражени су су у другом мечу на Кипру. После ремија без голова са пољским Горњиком, црно-бели су изгубили од чешког члана елите Слована из Либереца. Ни изблиза нису црно-бели личили на екипу, која је пре неколико дана достојно парирала пољском Горњику, па чак у појединим тренуцима и надиграла тим из Забержја: Партизан - Слован Либерец 1:2 (0:1).

Већ у првом нападу Слован је дошао до вођства. На истеку 6. минута, после неколико лоших покушаја црно-белих да избаце лопту далеко од гола, Дорли је унео конфузију на левој страни, а после центаршута Кербр затресао мрежу са 10 метара.

До прве прилике, Партизан је стигао у 21. минуту. Тошић је извео слободан ударац са 20 метара, али је његову намеру изблокирао "живи зид". Само три минута касније, Чеси су могли до новог гола: После гужве у казненом простору, Слован је могао преко Волтре да дуплира предност са седам метара, али је Јовичић био добро постављен.

До одмора, пажњу је завредео ударац Качарабе поред стативе из даљине (36.), као и шут Тошића. На додавање Јанковића, везиста Парног ваљка тукао је високо изнад пречке.

Партизан без икакве кације на попловини ривала. Добро је што нема званичне статистике, Ђукићу се сигурно не би допао однос у поседу лопте, пре свега... Слован, утисак је у првих 20 минута, врло, врло организована, чврста и тркачки потентна екипа.

Успели су црно-бели да затресу мрежу у 71. минуту. Учинио је то Ивановић, али после сигнализираног офсајда, па је због тога зарадио јавну опомену.

Казна је стигла шест минута касније. Чеси су успели да реализују прилику која им се указала и повећају вођство. Када се чинило да ће лопта изаћи у аут, и да нико не може да је стигне, уследио је центаршут и повратна на главу Мартину Грајчиару, који је био неумољив и погодио за недостижних 2:0.

Успео је Партизан да постигне почасни погодак, преко Леандра Тавамбе, али недовољно да се избегне први пораз на Кипру. Јанковић је прошао по десној страни и центрирао у срце петерца, а тамо нападач српског шампиона захватио лопту и из првог шута у оквир затресао мрежу за 2:1.

ОВО ЈЕ УРНЕБЕСНО! Процурио снимак како се фудбалер Партизана спрема за дуел са Либерецом (ВИДЕО)

Наредну проверу српски шампион има 1. фебруара против кипарског Ермиса, два дана касније ривал су чешке Теплице. Летонска Лиепаја спаринговаће Ђукићевим изабраницима 6. фебруара, док је 8. противник белоруски Шахтјор из Солигорска.

ПАРТИЗАН - СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ 1:2 (0:1)

СТАДИОН: Агиос Тихинос

СУДИЈА: Јиржи Хоудек

СТРЕЛЦИ: Тавамба у 88. за Партизан, а Кербр у 6 и Грајчар у 77. минуту за Слован Либерец.

ЖУТИ КАРТОНИ: Тошић, Марковић, Ивановић (Партизан)

ПАРТИЗАН (4-4-2): Јовичић - Вулићевић, Марковић, Митровић, Антонов - Јевтовић, Вакулко, Тошић, Јанковић - Ивановић (од 73. Тавамба), Јовановић. Клупа: Трнић, Бошњак, С. Јовановић, Нишић, Ђерлек.

СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ: Хладки, Дорли, Фолпрехт (од 46. Бреите), Качараба, Кербр, Микула (од 46. Куфал), Поточни, Пулкраб (од 46. Грајчар), Волтр, Вуклишевић, Вајзнер.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.