БУНДЕСЛИГА: Менхенгладбах искористио играча више, узбудљиво полувреме у Волфсбургу

06.08.2022. 18:03
FK Borusija Menhengladbah
ФК Борусија Менхенгладбах / Извор: Профимедиа

Повратник у елитни ранг освојио бод.

Бајерн је убеђивом победом против  Ајнтрахта из Франкфурта отворио нову сезону Бундеслиге, а данас су одигране скоро све преостале утакмице 1. кола.

ПА ОН СЕ ИГРА! Митровић ПОНИЗИО најбољег штопера данашњице (ВИДЕО)

САВЕЗ НИЈЕ ВЕРИФИКОВАО УГОВОР: Галтије ипак на клупи ПСЖ

ХРВАТСКА ЈАВНОСТ НЕЗАДОВОЉНА: Мундијалски дресови репрезентације ИСПОД СВАКОГ НИВОА, кажу они! Да ли су у праву? (ФОТО)

Борусија из Менхенгладбаха пред својим навијачима је савладала Хофенхајм са 3:1. Гости су већ у 19. минуту остали са играчем мање зобг искључења Поша, али јсу ипак први стигли до гола поготком Скова у 25. минуту. Међутим, Борусија је изједначила у завршници првог полуврмеена преко Бенсабијанија у 42. минуту па је на великом одмору било 1:1. Ипак, у наставку је Борусија искористила играча више и стигла до предности и тријумфа. Прво је Тирам у 71. минуту повисио на 2:1, да би коначана резултат поставио Елведи у 78. минуту.

Занимљиво је било у Волфсбургу где је домаћин играо против Вердера из Бремена, а меч је завршен резултатом 2:2. Све најзанимљивије у овом мечу виђено је у првом полувремену. Нмеча је довео домаћина у вођство у 11. минуту, а повратник у Бундеслигу успео је да стигне до преокрета за само два минута. Прво је у 21. минуту поравнао Фулгруг, да би два минута касније Битенкур донео предност Вердеру на полуврмену. У наставку су мреже мировале све до 83. минута када је Ђилавођи успео да обезбеди бод Волфсбургу.