ПОСЛЕ ПРОДУЖЕТАКА: Челси постао шампион света, а Хаверц дежурни херој (ВИДЕО)

12.02.2022. 20:46
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Пао је бразилски великан.

Фудбалери Челсија први пут у историји постали су шампиони света! Плави су у финалу Светског клупског првенства у Абу Дабију савладали Палмеирас после продужетака резултатом 2:1 (1:1).

Ово је човек који је узео ПОРШЕ МАКАНА и скоро ДВА МИЛИОНА приде!

РОСОНЕРИ СЕ РАДУЈУ: У дербију кола Интер и Наполи одиграли нерешено (ВИДЕО)

МИТРЕ, ДА ЛИ ИМАШ МЕРЕ?! У свом стилу погодио мрежу, стигао до рекорда и ДОНЕО ПОБЕДУ! Громада (ВИДЕО)

Дуел првака Европе и Јужне Америке решио је Каи Хаверц. Немац је поготком из пенала у 117. минуту донео енглеском клубу једини трофеј који је недостајао у витринама.

У првом покушају да се попне на кров света Челси је 2012. осујећен од стране Коринтијанса. Овога пута, изашао је као победник из окршаја са бразилским представником. Знатно теже од очекиваног.

Показао је Палмеирас због чега је најбољи тим Јужне Америке и поштено намучио фаворизованог ривала.

Иако је тим Томаса Тухела све време доминирао у поседу, тек на моменте је био опасан. Отуда и само два ударца у оквир гола током 90 минута.

Један од њих завршио је у мрежи у 55. минуту. Калум Хадсон-Одои је проиграо Ромелуа Лукакуа, а овај донео предност Плавима.

Славље, ипак, није дуго трајало. Већ у 64. је Палмеирас добио пенал, који је у гол претворио Веига.

До краја се резултат није мењао, па се отишло у продужетке. Ни тамо до поменутог пенала Хаверца нисмо видели много узбуђења.

На крају је пресудило играње руком у шеснаестерцу, судија Крис Бет је консултовао ВАР и показао на белу тачку, одакле је Немац био прецизан.

Бразилци су дуел завршили са десеторицом због искључења Луана у 120 6. минуту.

Најновије вести из света фудбала можете наћи ОВДЕ.