POSLE PRODUŽETAKA: Čelsi postao šampion sveta, a Haverc dežurni heroj (VIDEO)

12.02.2022. 20:46
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Reuters

Pao je brazilski velikan.

Fudbaleri Čelsija prvi put u istoriji postali su šampioni sveta! Plavi su u finalu Svetskog klupskog prvenstva u Abu Dabiju savladali Palmeiras posle produžetaka rezultatom 2:1 (1:1).

Ovo je čovek koji je uzeo PORŠE MAKANA i skoro DVA MILIONA pride!

ROSONERI SE RADUJU: U derbiju kola Inter i Napoli odigrali nerešeno (VIDEO)

MITRE, DA LI IMAŠ MERE?! U svom stilu pogodio mrežu, stigao do rekorda i DONEO POBEDU! Gromada (VIDEO)

Duel prvaka Evrope i Južne Amerike rešio je Kai Haverc. Nemac je pogotkom iz penala u 117. minutu doneo engleskom klubu jedini trofej koji je nedostajao u vitrinama.

U prvom pokušaju da se popne na krov sveta Čelsi je 2012. osujećen od strane Korintijansa. Ovoga puta, izašao je kao pobednik iz okršaja sa brazilskim predstavnikom. Znatno teže od očekivanog.

Pokazao je Palmeiras zbog čega je najbolji tim Južne Amerike i pošteno namučio favorizovanog rivala.

Iako je tim Tomasa Tuhela sve vreme dominirao u posedu, tek na momente je bio opasan. Otuda i samo dva udarca u okvir gola tokom 90 minuta.

Jedan od njih završio je u mreži u 55. minutu. Kalum Hadson-Odoi je proigrao Romelua Lukakua, a ovaj doneo prednost Plavima.

Slavlje, ipak, nije dugo trajalo. Već u 64. je Palmeiras dobio penal, koji je u gol pretvorio Veiga.

Do kraja se rezultat nije menjao, pa se otišlo u produžetke. Ni tamo do pomenutog penala Haverca nismo videli mnogo uzbuđenja.

Na kraju je presudilo igranje rukom u šesnaestercu, sudija Kris Bet je konsultovao VAR i pokazao na belu tačku, odakle je Nemac bio precizan.

Brazilci su duel završili sa desetoricom zbog isključenja Luana u 120+6. minutu.

Najnovije vesti iz sveta fudbala možete naći OVDE.