ЗВЕЗДИНА ТРЕЋА ПРОВЕРА У АНТАЛИЈИ: Амкар ГЛУМИО Армејце!

31.01.2018. 11:19
Amkar
Амкар / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Премијерлигаш одолео.

После победа над литванским Стумбрасом (извештај прочитајте ОВДЕ) и белоруским Динамом из Бреста (о том мечу прочитајте ОВДЕ), Црвена звезда је у трећој провери на припремама у Анталији ремизирала са руским премијерлигашем Амкаром - 1:1 (1:1).

Све је било решено у првом полувремену, када су и постигнути голови, а за разлику од претходна два испита, Милојевићев тим је наишао на чврст отпор клуба из Перма.

Прву озбиљну прилику Звезда је имала у 13. минуту. Јовичић је послао одличан пас Бену у простор на десном боку, нападач се добро заградио, а затим пробао да комбинује са Пешићем, али је одбрана Амкара отклонила опасност. Само четири минута касније, корнер је извео Бен, највиши у скоку био Ле Талек, али лоше је захватио лопту главом и шанса је пропала.

БЕН: Надам се да ћу опет дати гол Партизану

Руси су први пут запретили у 18. минуту, пошто је Родић фаулирао Бодула, исти играч је извео прекршај, међутим, јако лоше. Већ у следећем нападу, агилни Бен је могао да се прослави: примио је лопту од Радоњића и са ивице шеснаестерца тукао поред стативе.

Звезда је до предности дошла у 30. минуту. Корнер је извео Радоњић, лопту у скоку главом Ле Талек проследио Доналду, Холанђанин у шеснаестерцу несебично додао Родићу, коме није било тешко искоса из близине да затресе мрежу за 1:0.

ТЕК ЈЕ ОТВОРИО ПРОФИЛ: Матић се већ испраксовао, поставио је и Инстаграм стори, одушевићете се (ФОТО)

Само 180 секунди трајало је вођство Милојевићевог тима. Комолов је без грешке претрчао Стојковића и улетео у казнени простор, голман Звезде је покушао да истрчи како би му "скратио" угао, али играч Амкара је преварарио и Борјана и Савића, послао лопту у простор, а Бутковски био непогрешив за 1:1.

Агилни Руси после изједначења наставили су да нападају. Комолов је утрчао у шеснаестерац, петом га је упослио Бодул, али се Борјан истакао и правовременом реакцијом сачувао мрежу.

Мркела најавио појачања ако Звезду напусте најбољи играчи

Могли су Руси у последњим секундама првог полувремена до потпуног преокрета. Бодул је високу лопту послао добро у простор и то поново Заневу, уследио је "лажњак" и Савић је уклизао у празно, а потом добар шут са седам метара лево искоса, Борјан је сјајно одбранио, да би судија одмах потом послао играче у свлачионице.

Већ на старту другог дела, црвено-бели су имали одличну прилику. Стојковић је центрирао у срце шеснаестерца, а Идову је умало постигао аутогол! Лопта је завршила у корнеру, после којег Звезда није озбиљно запретила.

На истеку 58. минута шутирао је Пешић, на додавање Радоњића, а лопта отишла десно поред гола. Одмах у наредном нападу, Пешић је имао шоу-тајм, неколико дриблинга Звездиног нападача. Нанизао је четворицу чувара, али је претерао у дриблању и изгубио лопту.

СВЕ ЈЕ ЈАСНО: Сергеј остаје у Лацију!

До потпуног преокрета, Амкар је могао у 75. минуту. Комолов је организовао опасну акцију, утрчао са лоптом у средину, а онда продужио у празан простор Заневу на левом боку, уследио је његов шут, али је Борјан одлично интервенисао.

Недуго затим, Бен је изнудио фаул у опасној зони, са десне стране искоса на 20 метара упутио је центаршут на другу стативу, где је био Пешић, али је голман Нигматулин и одбранио. У 84. минуту Санев је извео "слободњак" на 30 метара по сред гола, Борјан је био одлично постављен и лопта је завршила у његовом наручју. Исто је било и после шута Езатолахија неколико секунти касније, чувар мреже црвено-белих блистао је у тим тренуцима.

У финишу утакмице, стручни штаб Звезде указао је прилику омладинцима Дејану Јовељићу, Ивану Илићу и Вељку Николићу, ипак, до краја сусрета резултат се није променио.

После овог меча, фудбалери Амкара се враћају у Русију, али ће се поново вратити у Анталију и наставити припреме у Турској. Црвено-беле у поподневним часовима данас (15) чека још једна утакмица на теренима хотела Риксос, против македонског прволигаша Силекса из Кратова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АМКАР 1:1 (1:1)

СТРЕЛЦИ: Родић у 30. за Црвену звезду, а Бутковски у 33. минуту за Амкар.

ЖУТИ КАРТОНИ: Доналд, Крстичић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан -Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић - Јовичић, Доналд, Крстичић (од 88. Иван Илић) - Бен, Радоњић (од 88. Николић) - Пешић (од 88. Јовељић).

АМКАР: Нигматулин, Идову, Белоруков, Сиваку (од 46. Езатолахи), Санев, Огуде, Милкович (од 77. Проховјев), Комолов, Гол, Бодул (од 77. Форбс), Бутковски. На клупи: Комич, Гуџ, Карасаускас, Суслов.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.