Звезда се провукла у 90. минуту, реми против Аполона (ВИДЕО)

25.06.2019. 18:48
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Меч се играо и Виндишгарстену.

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су са Аполоном резултатом 1:1 у конторлној утакмици одиграној у Виндишгарстену.

ИСПЛИВАЛО: Ево КОЛИКИ је дуг ФК Црвена звезда

СТИГАО НА ЗЛАТИБОР: Ново лице на припремама Партизана

ДЕЛИРИЈУМ НА МАРАКАНИ: Звезда довела два БРУТАЛНА појачања за НАПАД на Лигу шампиона (ВИДЕО)

Црвено-бели су први припретили ривалу. Бен је проиграо Боаћија у шестом минуту, али је голман Аполона на време излетео. Кипрани су најбољу шансу имали у 15. минуту, али је Папулис Фотиос шутирао поред стативе после контранапада.

Првак Србије је имао више лопту у ногама, али без конкретније завршнице. Можда и због јаке врућине, па је судија половином првог дела игре начинио паузу како би се фудбалери два тима освежили.

Могла је Звезда до вођства у 27. минуту, али Боаћи није казнио поигравање голмана Мала. Нападач црвено-белих је био највећа опасност по гол Аполона, па су играчи тима из Лимасола користили и грубе стартове како би зауставили центарфора из Гане.

У другом полувремену, још већа нервоза на терену и погодак Аполона у раној фази. Кипрани су после гужве у казненом простору повели голом Зелаје у 57. минуту.

Врло брзо Боаћи је могао да изједначи, али је његов ударац зауставио голман Мал.

Како се меч ближио крају црвено-бели су били све нервознији, па је жути картон због приговора добио капитен Марин. Београђани су покушавали да стигну до изједначења, али безуспешно. Није било конкретнијих прилика у делу утакмице који је био испресецан бројним изменама.

Када се чинило да ће Звезда уписати пораз Милуновић је сјајно реаговао главом после центаршута Ебисилија и изједначио у 90. минуту.

Црвено-беле у суботу очекује најјача провера у Виндишгарстену, а ривал је шампион Русије Зенит.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић-Гобељић, Стојковић, Милуновић, Родић - Чаушић, Иванић - Бен, Марин, Јевтовић - Боаћи. Играли су још: Васиљевић, Јирка, Вулић, Ебисилио, Конатар, Вукановић, Станојев, Крстовић.

АПОЛОН: Мал, Педро, Јусте, Одраого, Василиу, Сакети, Марковић, Питас, Факундо, Папоулис, Зелаја.