СПАСАО ЗВЕЗДУ И БАХАРА: Јован Мијатовић после неколико минута на терену донео ТРИЈУМФ шампиону Србије

21.10.2023. 19:18
Jovan Mijatović
Јован Мијатовић / Извор: МН Press

Меч 12. кола Суперлиге.

Фудбалери Црвене звезде су у Београду у меч 12 кола Супер лиге Србије савладали Јавор са 3:2 и тако не одлазе баш у најбољем расположењу на меч Лиге шампиона у Лајпциг, који је на програму у среду.

НЕМА ВИШЕ ИКОНЕ МАНЧЕСТЕРА: Преминуо Сер Боби Чарлтон

ЛУДИЛО У ЧЕШКОМ ЕЛИТНОМ РАНГУ: Пало је 14 голова на једном мечу! У другом полувремену чак 11

БЛАМАЖА КОЊЕ: Нова брука Станојевићевог тима! Донећемо најздравију одлуку

Кренули су црвено-бели јако, и цело прво полувреме су доминирали и показали су раскошну игру која је свакако обрадовала све навијаче. Имала је Звезда одличну шансу већ у 11. минуту. Канга је пронашао Олајинку у казненом простору Јавора, али је нападач домаћих погодио само пречку.

Оно што нису успели Звездаши урадио је дефанзивац гостију Ђорђе Скоко. Он је неспретно реаговао у свом петерцу и у 15. минуту је матирао Страхињу Манојловића после центарфуша Мирка Иванића.

И статива гостију се затресла у првом делу. Шериф Ендиај није успео да се упише у листу стрелаца иако је био врло близу.

Онда је у Иванић прво погодио пречку у 27, а затим минут касније је успео Манојловић да му одбрани ударац из близине, али није баш могао да се лепо намести.

Све у свему прво полувреме је могло да задовољи све навијаче Звезде, што свакако не може да се каже за наставак.

Суперлига, 12. коло:

Црвена звезда – Јавор 3:2 (1:0)

Стрелац: Скоко (аг) 15, Олајинка 55, Мијатовић 78. - Ђига (аг) 52, Босић 65.

Судија: Ненад Минаковић

Стадион: "Рајко Митић"

Црвена звезда: Глазер, Недељковић, Драговић, Ђига, Лучић (од 74. Красо), Мијаиловић, Стаменић (од 67. Катаи), Олајинка, Канга (од 78. Хванг), Иванић, Ендиај (од 74. Мијатовић).

Јавор: Манојловић, Долмагић (од 77. Илић), Копитовић, Скоко, Милетић, Дукуре (од 77. Обрадовић), Тојчић, Елиомар, Гојковић, Петровић (од 67. Петровић), Бајере (од 77. Луе).

Црвена звезда је кажњена за све промашаје у првом делу,већ  на самом почетку наставка. Ђига је савладао свог голмана Омрија Глазера у 52. минуту и ствари су враћене на почетак.

Ипак, Звезда је само три минута касније преко Олајинке поново стигла у вођство.

Нису домаћи успели дуго да одржавају предност, јер је Радивој Босић у 65. минуту поново донео поравнање.

Ново вођство, а на крају се испоставило и победу Звезди је донео Јован Мијатовић који је мање од пет минута провео на терену пре гола.

Мијатовић је на овај начин спасао Звезду, али можда и Барака Бахара чије би се место на клупи шампиона Србије озбиљно задрмало да нису освојена три бода против Јавора.

Да ли ће му Израелац давати више шансе псоле овога? Није баш за поверовати, боље да играју скупо плаћени играчи који морају да оправдају новце уложене у њих, а Мијатовић, па он може и Лигу шампиона за момке до 19 лета!