light rain
03.05.2024.
117.1117
109.3684

SPASAO ZVEZDU I BAHARA: Jovan Mijatović posle nekoliko minuta na terenu doneo TRIJUMF šampionu Srbije

21.10.2023. 19:18
Jovan Mijatović
Jovan Mijatović / Izvor: MN Press

Meč 12. kola Superlige.

Fudbaleri Crvene zvezde su u Beogradu u meč 12 kola Super lige Srbije savladali Javor sa 3:2 i tako ne odlaze baš u najboljem raspoloženju na meč Lige šampiona u Lajpcig, koji je na programu u sredu.

NEMA VIŠE IKONE MANČESTERA: Preminuo Ser Bobi Čarlton

LUDILO U ČEŠKOM ELITNOM RANGU: Palo je 14 golova na jednom meču! U drugom poluvremenu čak 11

BLAMAŽA KONJE: Nova bruka Stanojevićevog tima! Donećemo najzdraviju odluku

Krenuli su crveno-beli jako, i celo prvo poluvreme su dominirali i pokazali su raskošnu igru koja je svakako obradovala sve navijače. Imala je Zvezda odličnu šansu već u 11. minutu. Kanga je pronašao Olajinku u kaznenom prostoru Javora, ali je napadač domaćih pogodio samo prečku.

Ono što nisu uspeli Zvezdaši uradio je defanzivac gostiju Đorđe Skoko. On je nespretno reagovao u svom petercu i u 15. minutu je matirao Strahinju Manojlovića posle centarfuša Mirka Ivanića.

I stativa gostiju se zatresla u prvom delu. Šerif Endiaj nije uspeo da se upiše u listu strelaca iako je bio vrlo blizu.

Onda je u Ivanić prvo pogodio prečku u 27, a zatim minut kasnije je uspeo Manojlović da mu odbrani udarac iz blizine, ali nije baš mogao da se lepo namesti.

Sve u svemu prvo poluvreme je moglo da zadovolji sve navijače Zvezde, što svakako ne može da se kaže za nastavak.

Superliga, 12. kolo:

Crvena zvezda – Javor 3:2 (1:0)

Strelac: Skoko (ag) 15, Olajinka 55, Mijatović 78. - Điga (ag) 52, Bosić 65.

Sudija: Nenad Minaković

Stadion: "Rajko Mitić"

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Dragović, Điga, Lučić (od 74. Kraso), Mijailović, Stamenić (od 67. Katai), Olajinka, Kanga (od 78. Hvang), Ivanić, Endiaj (od 74. Mijatović).

Javor: Manojlović, Dolmagić (od 77. Ilić), Kopitović, Skoko, Miletić, Dukure (od 77. Obradović), Tojčić, Eliomar, Gojković, Petrović (od 67. Petrović), Bajere (od 77. Lue).

Crvena zvezda je kažnjena za sve promašaje u prvom delu,već  na samom početku nastavka. Điga je savladao svog golmana Omrija Glazera u 52. minutu i stvari su vraćene na početak.

Ipak, Zvezda je samo tri minuta kasnije preko Olajinke ponovo stigla u vođstvo.

Nisu domaći uspeli dugo da održavaju prednost, jer je Radivoj Bosić u 65. minutu ponovo doneo poravnanje.

Novo vođstvo, a na kraju se ispostavilo i pobedu Zvezdi je doneo Jovan Mijatović koji je manje od pet minuta proveo na terenu pre gola.

Mijatović je na ovaj način spasao Zvezdu, ali možda i Baraka Bahara čije bi se mesto na klupi šampiona Srbije ozbiljno zadrmalo da nisu osvojena tri boda protiv Javora.

Da li će mu Izraelac davati više šanse psole ovoga? Nije baš za poverovati, bolje da igraju skupo plaćeni igrači koji moraju da opravdaju novce uložene u njih, a Mijatović, pa on može i Ligu šampiona za momke do 19 leta!