ЗВЕЗДА СЛАВИЛА У ДЕРБИЈУ! Аутогол и ЦРВЕНИ КАРТОН за Рикарда за 16 БОДОВА ПРЕДНОСТИ (ВИДЕО)

03.03.2023. 18:28
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Традиција српског фудбала...

Екипа Црвене звезде извојевала је победу у 169. вечитом дербију, над Партизаном, и то минималним резултатом 1:0. Овом победом црвено-бели су повећали разлику на табели у односу на "вечитог ривала", на чак 16 бодова предности. .

(САСТАВИ) МИЛОЈЕВИЋ МОРА БЕЗ ИВАНИЋА, ДУЉАЈ СА НОВАЈЛИЈОМ: Једно је сигурно - дерби има да ПРШТИ

"ТИ СИ СТВАРНО ГЛУП" Испливала расправа Ћавија и Карвахала - Тренер Барселоне вређао играча Реала (ВИДЕО)

МИЈАТОВИЋ ОТКРИО ДУГО ЧУВАНУ ТАЈНУ: ”Желео сам Инијесту у Реалу ”

Екипа Милоша Милојевића фуриозно је стартовала, повела је већ у петом минуту из прве опасније акције на половини Партизана.

Букари је ушао у казнени простор Партизана, Вујачић је зауставио његов продор, па је Звездин крилни нападач вратио лопту на десну страну за Алекса Вига који је центрирао, али је ту лопту мало окрзнуо Слободан Урошевић, довољно да она промени правац кретања и заврши у Поповићевој мрежи - 1:0.

Требало је времена да се екипа Партизана опорави од тог шока, црно-бели нису успевали да повежу редове, па је Звезда имала иницијативу, али није стварала превише прилика.

А онда, у 24. минуту, слична ситуација као када је Партизан примио гол пре четири дана од Радничког. После још једне акције Звезде по десној страни, Катаију је остављено превише простора на двадесетак метара од Парзизановог гола, али срећом по црно-беле Звездин ''Магико'' није био прецизан.

Наставила се Звездина иницијатива, а у 32. минуту велику прилику пропустио је Катаи. Букари је са десне стране одлично центрирао, а Катаи волеј-ударцем захватио лопти са неких 7-8 метара и погодио - голмана Партизана Александра Поповића који је уписао своју прву одбрану.

Партизан је само из повремених контри покушавао да учини нешто више на Звездиној половини, а једна таква ситуација догодила се у 35. минуту када су се црно-бели одбранили после корнера, Белић је покренуо контру у којој је касније Мениг просладио лопту на десну страну за Дијабатеа, али њега прекршајем зауставља Букари.

Само два минута касније нова акција Партизана и нови прекид. Опет акција црно-белих по десној страни, на крају Natho центрира за Рикарда који шутирао главом преко гола, али је том приликом дошло до судара главама Рикарда и Вига, па је морала да им се укаже помоћ.

На почетку другог полувремена, Звезда је имала један одличан контранапад који је покренуо Ераковић, а затим наставио Катаи, но завршетак те акције припао је Стефану Митровићу чији дриблинг није прошао. Од 52. до 57. минута уследио је прекид због дима изазваног бакљадом.

Успео је Партизан у тим тренуцима да се ослободи иницијативе домаћина и дође у ситуацију да угрози гол Милана Борјана. Није много недостајало да поравнају и искористе нешто лежернији период Црвене звезде. Андрес Колорадо је опробао свој ударац са двадесетак метара, да би Борјан одбио лопту у поље, а недуго затим је Слободан Урошевић још једном показао с каквим шутем располаже.

Снажно и прецизно гађао је горњи десни угао Борјановог гола, али овај је изванредно реаговао и спречио чист погодак.

Партизан се тада укључио у утакмицу, кроз неколико минута Рикардо је пронашао Менига, али лопта је прошла даље од гола.

Све то догодило се неспоредно пре измена које су обојица тренера извришла у истом тренутку. Кангва је заменио доста слабог Стефана Митровића, док је Игор Дуљај у игру увео Марка Живковића и Самеда Баждара и извео Александра Филиповића и Андреса Колорада.

Видели смо у 73. минуту још један нешто дужи прекид због повреде главе Кристијана Белића након дуела са Пешићем због чега је неколико секунди непомично лежао на травњаку „Маракане“.

Из тог разлога је и напустио игру, а на терену се нашао Хамиду Траоре. У том тренутку шансу је добио и Немања Јовић уместо Квинсија Менига.

Партизан је најближи изједначењу био у 82. минуту после првог озбиљнијег покушаја Рикарда.

Најбољи стрелац црно-белих се у гужви после корнера одлично изборио за позицију, али остао је осујећен новом сјајном реакцијом Милана Борјана.  Тада је услеио нови вишеминутни прекид због озбиљније повреде Немање Милуновића који је напустио игру само неколико тренутка пошто је заменио Катаија.

Убрзо смо видели нови прекид због расправе играча два тима. Констатација с полувремена више није важила, игра се секла и подсетила на сметње с конекцијом. Елем, из све те гужве, због контакта са Ераковићем, Рикардо Гомеш бива искључен од арбитра Живковића. У том, уследила је надокнада од 11 минута.

Звезда је у надокнади успела да у већој мери задржи лопту на половини Партизана, тј. што даље од свог гола. Снага код гостију је измицала и није је било за поравнање.

Црвена звезда је тако славила и на другом овосезонском дербију креиравши високих 16 поена залихе у односу на највећег ривала.

Детаљнији ток меча можете испратити у наставку текста.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 1:0

II полувреме

90 11
КРАЈ МЕЧА! Црвена звезда је минималним резултатом славила у 169. вечитом дербију!
90 8
Пробио је до дубоко у противнички шеснаестерац и опробао свој ударац који искоса пролази поред даље стативе. Биће корнер јер је та лопта дирала неког од играча Партизана
90. Минут
ИГРАЋЕ СЕ ЈОШ 11. МИНУТА!

FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

89. Минут
ГУЖВА И КОШКАЊЕ НА ТЕРЕНУ! Ераковић је оборио Баждара, настала је велика гужва Ераковић се нашао на трави након кошкања са Рикардом. Судија је након неколико тренутака показао ЦРВЕНИ КАРТОН нападачу Партизана Рикарду Гомешу!
85. Минут
СУДАР У ШЕСНАЕСТЕРЦУ ЗВЕЗДЕ! Главама су се сударили Милуновић и Марковић. Судија је прекинуо игру, а Милуновић је крваве главе напустио терен. У игру је за тим Звезде уместо Милуновића ушао нападач Јован Мијатовић.
83. Минут
БОРЈАН СПАСАВА ЗВЕЗДУ! Велика гужва у шеснаестерцу Звезде, дошла је лопта до Рикарда који је шутирао ка голи, али горман парадом брани овај шут!
76. Минут
ПОНОВО ГАЂА УРОШЕВИЋ! Главом је захватио ту лопту Урошевић са ивице казненог простора, ишла је та лопта га голу Звезде, на којем је био сигуран Милан Борјан.
75. Минут
ДВОСТРУКА ИЗМЕНА ДУЉАЈА! Ван терена је Кристијан Белић, али и Квинси Мениг. На терену су Јовић и Траоре. Промене и код Звезде, Милојевић затвара. Милуновић мења Катаија.

Rikardo Gomeš
Рикардо Гомеш / Извор: МН Press

72. Минут
БЕЛИЋ У НЕСВЕСТИ! Непромишљен потез Александа Пешића. Није успео да се заустави нападач Звезве на време.
70. Минут
ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! Добар напад Звезде се није завршио ни шансом, а онда контра Рикарда по десној страни и враћена лопта на 16 метара за Менига, међутим Холанђанин није добро захватио лопту.
65. Минут
ПОНОВО БРАНИ БОРЈАН! Урошевић је шутирао са двадесетак метара, каснила је одбрана Звезде у блоку, срећом голман Црвене звезде је успео да ову лопту избије у корнер.

Kristijan Belić
Кристијан Белић / Извор: МН Press

64. Минут
ИЗМЕНЕ НА ОБЕ СТРАНЕ! У тиму Црвене звезде излази Стефан Митровић, у игри је Кингси Кангва. Тренер Партизана одлучио да из игре изведе Колорада и Филиповића, а у игру су ушли Баждар и Живковић.
63. Минут
БРАНИ БОЈРАН! Колорадо је вукао лопту до неких двадесетак метара од гола, одакле је и шутирао али је Борјан одбранио овај ударац.
62. Минут
БОРЈАН РЕАГУЈЕ НА ВРЕМЕ! Одличан пас добио је Рикардо затрчао се ка казненом простору, али је Борјан на време истрчао и прихватио ту лопту.
60. Минут
Први жути картон за играче Партизана, уписан је Кристијан Белић након што је рукама зауставио Александра Катаија.
51. Минут
КАТАИ У ОФСАЈДУ! Нова несмотрена реакција одбране Партизана, одбила се лопта до Александра Катаија, који је био сам пред голом Поповића, покушао лоб али се лопта ипак одбила о пречку. Међутим, линијски судија је сигнализирао офсајд.
46. Минут
ЗВЕЗДА ОДМАХ СТВАРА ШАНСУ! Катаи је шутирао са велике дистанце, али лопта погађа Вујачића и одбија се до Пешића који је био у офсајду.
45. Минут
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

И полувреме

45 4
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!!! Црвено-бели одлазе на паузу са голом предности.
45. Минут
ИГРАЋЕ СЕ ЈОШ 4 МИНУТА!
42. Минут
СУДАР ГЛАВАМА! Дијабате је одлично прошао по левој страни, протирио је лопту до Natha који је центрирао из казненог простора ка Рикарду, на другој стативи. На правом месту за домаћина нашао се Виго, који је избио лопту али се и сударио са Рикардом.
36. Минут
ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! Букари је неспретно направио фаул у опасној позицији за центаршут. Лопту је наместио Natho,centrirao на даљу стативу, али је интервенисао Родић.

32. Минут
ПОПОВИЋ СПАСАВА ПАРТИЗАН! Велика шанса за Звезду. Букари је по земљи упутио пас пред петерац црно-белих где се нашао Катаи који је из прве шутирао ка голу, али се Поповић добро снашао и одбранио тај ударац.

FK Partizan

23. Минут
НОВИ ШУТ КА ГОЛУ ПАРТИЗАНА! Букарију пробија по десној страни. Овога пута је одиграо до Катаија који је, срећом по госте, шутирао високо преко гола.
20. Минут
ПРВИ КАРТОН! Милан Родић је насео на дриблинг Фусенија Дијабатеа и рукама је зауставио играча Партизана, па је одмах добио жути картон и сада ће морати да буде опрезан.
12. Минут
ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Могли су црвено-бели до 2:0 убрзо након гола Вига. Пробио је Митровић по левој страни и "заврнуо" лопту у шеснаестерац Партизана, али није никога пронашао. Имао је и Катаи прилику да опроба свој ударац нешто касније, али је то веома лоше урадио. На другој страни се Рикардо нашао у изгледној ситуацији, али је попут Катаија реаговао очајно.

Delije Sever
Делије Север / Извор: Србија Данас

06. Минут
Аргентинац је прослављао испред навијача Партизана пред којима је симулирао "пуцање". То је разгалило гостујуће присталице које су кренуле да бацају столице, топовске ударе, а избио је и омањи пожар на том делу стадиона.
05. Минут
ГОООЛ!!! Експресан старт Црвене звезде! Велика грешка Слободана Урошевића који је затресао сопствену мрежу. Пробио је Букари дубоко у противнички шеснаестерац и одложио до свог десног бека. Аргентинац је центрирао, лопту је главом закачио Урошевић и променио јој смер. Тако је преварио голмана Поповића који је био немоћан.
01: Минут
169. вечити дерби је управо почео! Први напад имају играчи Црвене звезде.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 19. коло

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  - ПАРТИЗАН

СТАДИОН: Рајко Митић (Београд)

СУДИЈА: Александар Живковић

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан, Виго, Драговић, Ераковић, Родић, Канга, Мијаиловић, Букари, Катаи, Мировић, Пешић.

ПАРТИЗАН: Поповић, Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић, Колорадо, Белић, Natho, Мениг, Дијабате, Рикардо.

За разлику од многих претходних, овај неће имати претерано велики резултатски значај с обзиром да Звезда има 13 бодова више од Партизана.

Међутим, ово је дерби, највећи меч српског фудбала, а често је победа у њему важнија и од саме титуле, бар из угла престижа.

Стога ће оба тима свакако бити мотивисана – црвено-бели да покажу да 13 није случајност, а црно-бели да се искупе за катастрофалан фебруар.

У првом сусрету ове сезоне није било победника у Хумској (1:1), док Партизан чека прву лигашку победу у дербијима од септембра 2019, а од 2017. на "Митићу".

Што се тиче форме, Звезда је добила последња три меча, након што је "пролеће" отворила киксом против Војводине, док Партизан има само две победе у шет фебруарских утакмица у свим такмичењима.