РАДНИЧКИ СТАТИРАО НА МАРАКАНИ: Звезда ПЕТАРДОМ разбила Нишлије (ВИДЕО)

06.12.2023. 18:46 19:52
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели обезбедили пласман у наредну фазу.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у четвртфинале Купа Србије после победе над нишким Радничким (5:0).

ФРАНЧЕСКО ТОТИ БИ ПОЗАВИДЕО НА ПОТЕЗУ: Катаи постигао један од голова сезоне у Купу Србије (ВИДЕО)Katai

РАДНИЧКИ И ЈАВОР СЕ СМРЗЛИ У БЕОГРАДУ: Убедљиве победе Чуке и Вождовца за четврфинале Купа FK Voždovac

КУП СРБИЈЕ: Сензација у Вршцу, Раднички убедљивBojan Adžić i Kvinsi Menig

КУП СРБИЈЕ: Сензација у Вршцу, Раднички убедљив

Екипа Барака Бахара је капитално вођство стекла већ у 19. минуту.

Мрежу гостију отворио је Никола Кнежевић у 12. минуту, који је постигао погодак после доброг дриблинга. Додуше, овај гол иде на срце голману Стевановићу коме је лопта прошла испод руке.

После пет минута погодио је и Александар Катаи. Звездин везњак је искористио кикс Јамкама и лоб ударцем повисио резултат.

Убрзо је било 3:0 када је Ндиаје искористио добар пас Николића.

Није ту стала Звезда и у 25. минуту видели смо нови гол. Владимир Лучић је био стрелац. Млади фудбалер је врло лепо пласирао лопту у даљи угао са ивице казненог простора.

Играо се 36. минут када је досуђен пенал за Звезду. Лиам је оборио Катаија, а Красо је минут касније био сигуран реализатор.

КУП СРБИЈЕ, ОСМИНА ФИНАЛА

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ НИШ 5:0

Стрелци: Кнежевић 12, Катаи 19, Ендијај 20, Лучић 27, Красо 37(п)

Стадион: Рајко Митић

Судија: Никола Радаковић (Нови Сад)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер – Недељковић, Спајић (од 46. Дегенек), Драговић, Николић – Стаменић, Кнежевић – Катаи (од 60. Кабић), Красо (од 46. Шљивић), Лучић (од 46. Митровић) – Ендиај.

РАДНИЧКИ (4-3-3): Стевановић - Фреј, Јамкам, Лиам, Стојановић - Стајић, Траоре, Марјановић - Војновић, Цветковић, Ивеља.

Наставак меча, према очекивању, није донео превелика узбуђења. Играчи обе екипе су само одрадили полувреме.

Ндиаје је могао до другог гола на мечу у 49. минуту. Ипак, Стевановић је правовремено истрчао и зауставио покушај нападача.

Само пет минута касније могао је Раднички до почасног гола, али се истакао Глазер после ударца Цветковића. До краја утакмице није било озбиљнијих прилика и меч је завршен резултатом из првог дела утакмице.