СУПЕРЛИГА: Црвено-бела историја, Звезда потврдила четврту узастопну титулу (ВИДЕО)

29.04.2021. 18:23
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Тим Дејана Станковића славио минималним резултатом 1:0 против Војводине.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Војводину на стадиону ''Рајко Митић'' у последњем мечу 34. кола Суперлиге Србије са 1:0 (1:0) и тако потврдили освајање четврте узастопне шампионске титуле пошто четири кола пре краја шампионата имају 12 бодова више од Партизана и бољи међусобни скор.

СУПЕРЛИГА: Хет-трик Макарића, крај Радове серије, коначно победио и Раднички

КУП СРБИЈЕ: Стадион "Рајко Митић" домаћин финала!

НОВИ ПОТПИСИ НА МАРАКАНИ: Два одједном - Звезда завршила битан посао за будућност!

Испоставиће се да је меч решен већ у 13. минуту када је Саничанин после убацивања Гајића лопту аспровео у сопствену мрежу. Претходно је Војводина већ у првом минуту имала две одличне прилике, али је Борјан успео да одбрани оба шута. После аутогола Саничанина Звезда је преузела контролу меча, али није имала неке изрзите прилике, да би Бојић пропустио велику шансу да донесе Војводини изједначење када је у 44. минуту неометан са шест метара главом утирао поред гола.

Друго полувреме је боље отворила Звезда пошто су претили Иванић и Милуновић, али промене резултата није било. У 61. минуту је Николић повукао контру, а Ђурић непотребно грубо стартовао и добио директан црвени картон. Очекивало се да Звезда осигура победу, али тим Дејана Станковића као да је само желео да се меч што пре заврши не створивши ниједну прилику до краја, док су Лале могле до ремија у самој завршници, али је Милуновић са гол линије успео да избаци лопту и сачува Звезди победу.

Фудбалери Црвене звезде у последњем мечу 34. Суперлиге Србије дочекују на стадиону ''Рајко Митић'' екипу Војводине од 18.55 и имају прилику да потврде освајање четврте узастопне титуле уколико остваре победу пошто имају 12 бодова више од Партизана.

Црвено-бели налазе се у серији од 21 победе, а тим тренера Дејана Станковића је Лале у првом делу сезоне, у дуелу играном у Новом Саду савладао са 2:0. Војводина је већ обезбедила квалификације за Лигу Европе и нема никакав резултатски притисак на овом мечу.

90 4. минут
Крај утакмице, Звезда је шампион Србије.
90 1. минут
Војводина је имала одличну прилику, Милуновић је са гол иније избацио лопту, а Новосађани добили нови корнер после којег није било опасности.
88. минут
Мркајић мења Вукадиновића у Војводини.
81. минут
Још две измене у Звезди. Павков мења Фалћинелија, а Гобељић Иванића.
77. минут
Вукдиновић је са 17 метара шутирао право у Борјана.
73. минут
Нове измене у Звезди. Уместо Петровића улази Канга, док је Бена заменио Вукановић. Измена и у Војводини, Топића је заменио Максимовић.
68. минут
Вукадиновић је са двадесетак метара шутирао право у Борјана.
65. минут
Измене у оба тима. У Војводини је изашао Бојић, а ушао Стојковић, док је у Звезди игру напустио Николић, а уместо њега је у игру ушао Срнић.
61. минут
Војводина остаје са играчем мање пошто је Ђурић добио директан црвени картон после фаула над Николићем.
58. минут
Поново Иванић покушава са 15 метара, лопта одлази мало изнад пречке, а црвено-бели добијају корнер.
55. минут
Милуновић је после корнера покушао главом, али је шутирао преко гола. Звезда конкретнија у првих 10 минута наставка.
51. минут
Прва прилика за Звезду у друго полувремену, Иванић је шутирао искоса, али је голман Војводине успешно интервенисао и избацио лопту у корнер после којег није било опасности.
46. минут
Почело је друго полувреме. Ненад Лалатовић извршио је две измене. Гемовић и Симић ушли су уместо Човића и Зукића.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
44. минут
Фантастична прилика за Војводину, Бојић је са шест метара неометан шутирао главом поред гола.
43. минут
Фалћинели је главом шутирао на убацивање Гајића, али је лопта отишла поред гола.
32. минут
Иванић је са 18 метара шутирао, али је лопта отишла преко гола.
31. минут
Фалћинеи је одлино асистирао Бену, али није лопту најбоље прихватио Бен лопту и није било опасности по гол гостију.
25. минут
Вељко Николић покушао је да угрози гол Војводине са око 25 метара из слободног ударца, али је шутирао право у голмана Новосађана.
21. минут
Звезда после вођства у потпуности контролише дешавања на терену.
13. минут
1:0!!! Звезда води. Гајић је убацио лопту са десне стране, а Саничанин је стартовао на лопту и спорвео је у сопствену мрежу.
9. минут
Покушај Фалћинелија са ивице шеснаестерца, али је Италијан шутирао поред гола.
8. минут
После одлиног почетка Војводине, Црвена звезда је преузела иницијативу, али без конкретније шансе.