ДЕР КЛАСИКЕР: Бајерн решио питање шампиона, мајсторија Кимиха! (ВИДЕО)

26.05.2020. 20:21 20:25
bajer
бајер / Извор: Реутерс

Одиграна премијерна утакмица 28. кола Бундеслиге.

На празном Вестфалену одигран је популарни Дер Класикер. Утакмица сезоне у Немачкој између Борусије из Дортмунда и Бајерна из Минхена припала је гостујућој екипи резултатом 0:1 (0:1).  Овом победом Баварци су практично обезбедили јубиларну 30. титулу шампиона.

НЕКАДАШЊИ РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ ТВРДИ: Он може постати нови Лука Јовић! (ФОТО)

ВРАТИО СЕ НА ОПШТЕ ОДУШЕВЉЕЊЕ: Репрезентативац Србије на МАРАКАНИ

СКАНДАЛ У ФИФА: Оптужен за сексуално напаствовање (ФОТО)

Утакмица је обиловала бројним шансама, прва полувреме је прошло у апсолутној доминацији домаћих. Међутим, популарни Милионери нису успели добру игру да крунишу голом. И када су се фудбалери спремали да оду на заслужену паузу, уследио је моменат инспирације Џошуе Кимиха. Репрезентативац Немачке је у 43. минуту, сјајним лоб ударцем, са неких 18. метара савладао Романа Буркија и донео незаслужену предност екипи Ханса Дитера Флика.

Друго полувреме протекло је у нападима домаћина из Дортмунда, али мрежа Мануела Нојера је мировала. Најбољу шансу пропустио је Ерлинг Халанд  у 59. минуту. Норвежанин је шутирао са 10 метара, а испречио се сумњивом интервенцијом Џером Боатенг. Наиме, штопер Бајерна је приликом клизећег старта одиграо руком, међутим ВАР се није огласио, досуђен је само корнер.

Овом победом, Баварци су стекли 7. бодова предности у односу на најљућег ривала. Борусији остаје нада да ће у преосталих 6 утакмица првенства успети да оствари што бољи резултат, уз нарвано, пар лошијих резултата екипе са Алијанц Арене.

Погледајте како изгледа Софија Милошевић, девојка Луке Јовића.