ДИНАМО БЕЗ ШАНСИ: Загрепчани ни близу Лиге шампиона

25.08.2021. 22:53
FK Dinamo Zagreb
ФК Динамо Загреб / Извор: Профимедиа

Најбољи тим Хрватске иде у Лигу Европе.

Фудбалери Шерифа из Молдавије пласирали су се у Лигу шампиона. Они су после победе код куће од 3:0 над Динамом из Загреба, ремизирали и то без голова у Хрватској, па ће шампион наших западних суседа играти у Лиги Европе.

ИЗНЕНАДА СЕ ПОЈАВИЛЕ ДВЕ ПРЕПРЕКЕ: Већ је био виђен у Звезди, али сада НОВЕ ЛОШЕ ВЕСТИ

ТРЕНЕР САНТА КЛАРЕ ПРЕД ДУЕЛ СА ПАРТИЗАНОМ: Отићи ћемо УЗДИГНУТЕ главе

СТВАР КОЈА ЈЕ СВИМА ПОЗНАТА - ДА ЈЕ ЗВЕЗДА НАЈБОЉА: Реченица КОЈУ је Лане Гутовић СВОЈЕВРЕМЕНО рекао памтиће сви фанови црвено-белих

Надали су се Модри да могу до изненађења после убедљивог пораза у првом дуелу, али нису могли ни до почасног гола у двомечу.

Пласман у елиту је такође обезбедио Салзбург који је после тријумфа над Брондбијем на свом терену од 2:1, са истим резултатом славио и у Данској. Повели су са 2:0 већ у десетом минуту, тако да је већ тада било јасно ко ће у Лигу шампиона.

Последњег учесника елитног такмичења добили смо тек после продужетака. Шахтјор је као гост победио Монако у првом мечу са 1:0, али Французи су у регуларном току реванш добили са 2:1 и отишло се у додатних 30 минута.

Тамо су Украјинци постигли гол (тј. Рубен Агилар је погодио сопствену мрежу у 114. минуту) и тако су оверили пласман у Лигу шампиона.