ДЕКИ, ЗАПИСУЈ: Све мане Милана на једном мечу, "Росонери" ОЧАЈНИ против фењерашке екипе (ВИДЕО)

16.12.2020. 22:42
Ante Rebić, Davide Kalabrija
Анте Ребић, Давиде Калабрија / Извор: Реутерс

Само бод не може задовољити навијаче црвено-црног великана.

Фудбалери Милана су одиграли 2:2 против Ђенове у 12. колу Серије А. Наредни противник Црвене звезде у Лиги Европе је одиграо један веома слаб меч и показао многе слабости.

ТАДИЋ "СА ПАРКИНГА": Видите гол из слободњака капитена Ајакса са ПРЕКО 25 метара (ВИДЕО)

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА: Да ли ће УЕФА добити 56. члана! Поднели су КАНДИДАТУРУ за учешће у Европи!

САДИК НЕ ЗАБОРАВЉА ПАРТИЗАН: Нигеријац још једном показао приврженост српском клубу (ФОТО)

Прво полувреме је прошло са веома мало прилика. Једина озбиљнија ситуација била је тренутак инспирације Анте Ребића. Нанизао је Хрват неколико играча, али на крају није успео да савлада голмана Матију Перина.

Почетак друге деонице је одмах донео вођство Ђенове. Бивши играч Милана Матија Дестро је погодио после одбитка у 47. минуту. Кратко је трајало и већ у 52. је изједначио Давиде Калабрија сјајним ударцем са дистанце.

Милан је беживотно и безидејно играо готово цео меч, тако да није изненађење што је опет повела домаћа екипа и опет преко истог играча Дестра. Играо се 61. минут. Милан је изједначио у 83. преко младог Калулуа коме је асистирао капитен Алесио Ромањоли. Остало је 2:2.

Све у свему, навијачи и стручни штаб су могли да виде многобројне мане Милана, пре свега импотентну игру у нападу када нема Ибрахимовића, али и левог бека Теа Ернандеза. Вреди истаћи да није било ни "мотора екипе" Исмаела Бенасера, такође ни поузданог штопера Симона Кјера, па се не може ни видети јасна слика праве снаге "Росонера" на основу овог меча.

Они остају први након овог кола, али након два узастопна ремија изгубила се предност од пет бодова коју су донедавно имали и сада остају на само бод вишка у односу на градског ривала Интер.