ДРАМА У ЛИГИ ШАМПИОНА: Барси довољно полувреме - Јувентус се избегао ПРОПАСТ!

24.11.2020. 23:35
FK Juventus
ФК Јувентус / Извор: Профимедиа

Одиграно је 4. коло елитног такмичења.

Више него узбудљиво било је у вечерашњим мечевима Лиге шампиона у термину од 21 час у којима су се састајала велика имена као што су Јувентус, Барселона, ПСЖ и Салцбург.  Прва половина четвртог кола Лиге шампиона је окончана, а из група Е, Ф, Г и Х четири тима су већ сада обезбедила пролазак у осмину финала.

Бонус стиже на кућну адресу - У Меридиану агенти раде и после 18х

ДЕФИНИТИВНО ЈЕ СВЕ ПУКЛО: Меси у јануару НАПУШТА Барсу, зна се и нови клуб (ФОТО)

ЛИГА ШАМПИОНА: Челси и Севиља у судијској надокнади до осмине финала (ВИДЕО)

Победама уз голове у судијским завршницама најпре су то учинили Челси и Севиља, а онда је и Барселона тај пласман обезбедила победом на гостовању кијевском Динаму.

Фудбалери Барселоне савладали су Динамо у Кијеву са 4:0 у мечу четвртог кола Лиге шампиона. Није било голова у Кијеву у првом полувремену (једини меч данас), али се зато Барселона распуцала у наставку.

Барса је играла без Леа Месија, а повела је голом Деста у 52. минуту. Брајтвајт је повисио у 57. минуту, а потом је искористио једанаестерац у 70.

Коначан резултат поставио је Гризман у судијској надокнади.

Јувентус је уз доста муке успео да савлада Ференцварош у Торину са 2:1.

Мађари су повели у 19. минуту након контре коју је повео Нгујен, Норвежанин је додао до Мирта Узунија који је савладао Шћешног.

Онда се у 35. минуту појавио Кристијано Роналдо, право ниоткуда је опалио са нешто више од 20 метара и на прву стативу савладао Дибуша.

Кренуо је Јувентус на све или ништа, нападао све време, да би Алваро Мората уз доста среће у другом минуту надокнаде времена прекинуо агонију домаће екипе и спречио изненађење.111111

После четири одиграна кола, Барселона има 12 бодова, Јувентус 9, Динамо један, колико има и Ференцварош.

Већ у 18. минуту екипа Дортмунда је стигла до предности, Санчо је пресекао лопту, одмах упослио Халанда који се у оваквим ситуацијама сналази боље него било ко други данас на терену, савладао је противничког голмана у ситуацији 1 на 1 и довео свој тим у предност.

У 45. минуту најлепши детаљ са меча, Џејдон Санчо је извео слободан ударац, веома јако у горњи леви угао, голман гостију није могао ништа.

Играо се 60. минут када је Халанду поклоњен гол од стране гостујућих играча, добио је лопту у петерцу и није му било тешко да пошаље лопту у мрежу за великих 3:0.

Гости практично нису претили данас, изгледали су као тим из Цвајте против најјачег тима Дортмунда, па је јасно да нису имали шансе.

Иначе, Халанду је ово био 15. гол на 12. утакмици у Лиги шампиона.

У другом мечу ове групе екипа Лација је стигла до веома битна три бода и то на свом терену против Зенита.

Бриљирао је Ћиро Имобиле, стрелац два гола данас, а први је био просто бриљантан.

Играо се 3. минут, Имобиле је примио лопту на 20-ак метара од гола, нико се није надао да би могао овако јако да опали и да смести лопту у мрежу, а да се голман није ни померио. Фантастичан гол!

Лацио је био бољи тим и без Сергеја Милинковић-Савића који је заражен коронавирусом, а до вођства од 2:0 стигли су већ у 22. минуту утакмице.

Била је то полуконтра Лација, Кореа је послао повратну лопту за Парола који гађа по земљи са 25 метара и погађа.

Имао је шампион Русије срећу да смањи одмах резултат. Само три минута након гола Лација ето и гола у њиховој мрежи, Дзјуба је стрелац након одличне акције свог тима.

У другом полувремену Зенит је стварао шансе, али и Лацио такође. Ипак, једини гол смо видели из пенала у 55. минуту. Имобиле је био оборен, управо је он приступио извођењу пенала и погодио је за коначних 3:1.