ФЕНОМЕНАЛНО: Србија у ЧЕТВРТФИНАЛУ Европског првенства!

23.05.2020. 22:27
Navijači Srbije
Навијачи Србије / Извор: МН Press

Сјајан успех.

После убедљиве победе над Турском (6:1) и пораза од Италије (5:6), е-селекција Србије је поново савладала Турке резултатом 4:3 у групној фази еСпорт шампионата Европе и изборила пласман у четвртфинале! Погодак Александра Митровића у 81. минуту отворио је пут Орловима међу осам најбољих репрезентација.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО СЕ ИПАК ИГРА: Србија ОДУВАЛА противника на старту групне фазе такмичења! (ВИДЕО)

ОВОМЕ СЕ НИЈЕ НАДАО: Лалатовић доживео НЕПРИЈАТНО изненађење!

БУНДЕСЛИГА: Голеада на Алијанц арени, Баварци ипак прејаки за Ајнтрахт (ФОТО)

Далеко тежи меч имали су Орлови, у односу на премијерни у групној фази, када су декласирали истог противника. Овог пута резултат је био много неизвеснији, али се е-спорт репрезентација Србије пласирала међу осам најбољих селекција на Старом континенту.

За суботу је планирана групна фаза такмичења. Србија је била у групи са Италијом, Турском и Данском. Систем такмичења је такав да свако игра са сваким, а два најбоља да иду у четвртфинале. Обзиром да тим чине двојица играча, играле су се по две утакмице код сваког пара, па се збирни резултат узимао као коначан резултат. Боје Србије бранили су Стефан Славковић Кепа и Марко Роксић Рокса.

Како је Данска изгубила оба меча, остало је да Србија и Турска поново одиграју утакмицу за друго место. И није кренуло добро. Славковић је неочекивано изгубио меч са 3:2 и нашли су се Орлови на ивици елиминације. Али, Роксић је одиграо у другом дуелу сјајно. Повео је 1:0 голом Љајића, али се дуго играла викторија испред гола ривала, лопта као да није желела поново у мрежу.

Десет минута пре краја Митровић је искористио шансу и донео жељених два разлике Србији. Кренула је Турска у тоталну офанзиву, имала две добре прилике у последњих десет минута, али је остало 2:0 за Орлове.

Сада Орлови чекају име противника са којим ће укрстити копља у борби за полуфинале еСпорт Првенства Европе, а четвртфинале је на програму у недељу.

ТУЖНА ИСПОВЕСТ СВЕТСКОГ ПРВАКА: Продао сам медаљу да бих имао за кокаин! (ФОТО)

МОЖДА НИЈЕ НИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ВРАЋА: Геце по други пут одлази из Дортмунда

МИТРОВИЋ УПАО У БАЛКАНСКИ ТРОУГАО: Србин и Албанац каднидати за велики трансфер, Хрват одлучује!