ДРАМА НА ВИЛА ПАРКУ: Арсенал у зауставном времену победио и изашао из кризе

18.02.2023. 15:52
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Профимедиа

Трилер припао гостима из Лондона.

Арсенал је прешивео гостовање на Вила Парку, остварио тријумф после три кола у којима је освојио само један бод и вратио се на чело табеле Премијер лиге. Изабраниц Микаела Артете два пута су губили у Бирмнигему, али су головима у зауставном времену славилили са 4:2.

СТИЖЕ ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ЗА РЕДСЕ: Пред окршаје са Реалом, Клоп саопштио сјајне вести (ФОТО)

МЕСИ И РОНАЛДО ПОНОВО ОЧИ У ОЧИ!? Аргентинац од лета у Арабији

ГАЛТИЈЕУ СЕ ДРМА КЛУПА ПСЖ-А: Зидан подгрејао ватру - "Желим да радим, да будем заузет"

Астон Вила је повела већ у петом минуту преко Воткинса, али је изједначење је уследило у 16. минуту утакмице када је Букајо Сака успео да поравна резултат. У 31. минуту Астон Вила је извела прелеп напад који је круинисао Кутињо.

У наставку меча Арсенал је кренуо свим силама ка голу ривала. Офанзива се исплатила у 61. минуту кад Зинченко после корнера са ивице шеснестерца погађа за 2:2. Нкетија у 64. и Едегор у 78. минуту имали су сјајне прилике за тотални преокрет, али он се десио тек у зауставном времену.

Најпе у 93. минуту Жоржињо погађа пречку, али се лопта одбила до главе несрећног голмана Мартинеза и ушла у мрежу.  Тачку на победу гостију ставио је после соло акције у осмом минуту надокнаде Габријел Мартинели.