DRAMA NA VILA PARKU: Arsenal u zaustavnom vremenu pobedio i izašao iz krize

18.02.2023. 15:52
FK Arsenal
FK Arsenal / Izvor: Profimedia

Triler pripao gostima iz Londona.

Arsenal je prešiveo gostovanje na Vila Parku, ostvario trijumf posle tri kola u kojima je osvojio samo jedan bod i vratio se na čelo tabele Premijer lige. Izabranic Mikaela Artete dva puta su gubili u Birmnigemu, ali su golovima u zaustavnom vremenu slavilili sa 4:2.

STIŽE VELIKO POJAČANJE ZA REDSE: Pred okršaje sa Realom, Klop saopštio sjajne vesti (FOTO)

MESI I RONALDO PONOVO OČI U OČI!? Argentinac od leta u Arabiji

GALTIJEU SE DRMA KLUPA PSŽ-A: Zidan podgrejao vatru - "Želim da radim, da budem zauzet"

Aston Vila je povela već u petom minutu preko Votkinsa, ali je izjednačenje je usledilo u 16. minutu utakmice kada je Bukajo Saka uspeo da poravna rezultat. U 31. minutu Aston Vila je izvela prelep napad koji je kruinisao Kutinjo.

U nastavku meča Arsenal je krenuo svim silama ka golu rivala. Ofanziva se isplatila u 61. minutu kad Zinčenko posle kornera sa ivice šesnesterca pogađa za 2:2. Nketija u 64. i Edegor u 78. minutu imali su sjajne prilike za totalni preokret, ali on se desio tek u zaustavnom vremenu.

Najpe u 93. minutu Žoržinjo pogađa prečku, ali se lopta odbila do glave nesrećnog golmana Martineza i ušla u mrežu.  Tačku na pobedu gostiju stavio je posle solo akcije u osmom minutu nadoknade Gabrijel Martineli.