ЗВЕЗДА СЕ ВРАТИЛА ИЗ МРТВИХ: Црвено-бели тешком муком до осмине финала Купа Србије!

16.11.2020. 16:29 19:10
Mirko Ivanić
Мирко Иванић / Извор: МН Press

Невероватна утакмица у Београду.

Невероватну утакмицу смо гледали на Маракани. Заостали меч шеснаестине финала Купа Србије између Црвене звезде и Златибора одлучен је у последњих двадесет минута сусрета. Теже него што резултат показује, након преокрета, шампион Србије је савладао госте из Чајетине резултатом 4:2 (0:1).

ДРХТИ БИВША ЈУГА: У истој групи за Светско првенство, Хрватска, Србија, Босна и Словенија

ВРАЋА СЕ У ЕНГЛЕСКУ: Шта је са ЊИМА, верују да је Ван ла Пара ПОЈАЧАЊЕ, још се и ОТИМАЈУ (ФОТО)

ФСС СЕ ОГЛАСИО: Жреб за Куп Србије у уторак

Прво полувреме, као и читава утакмица, прошла је у доминацији Звезде. Имали су домаћи иницијативу, већи посед лопте, више шутева, Фалћинели и Боаћи су претили неколико пута, али први су мрежу затресли гости. Играо се 31. минут када је Јањић прецизним ударцем са 15-так метара савладао Борјана и донео велику радост изабраницима Зорана Његуша. Покушавали су црвено-бели, пре свих Боаћи, да до полувремена поравнају резултат, међутим, голман Чубраковић је бранио Буфон у најбољим данима.

Друго полувреме кренуло је у истом ритму, домаћи су имали више од игре, али као по правилу, неискоришћене шансе се скупо плаћају. Милорадовић у 56. минуту дуплира вођство екипе из Чајетине, све је било спремно за велико изненађење. Изабраници Дејана Станковића као да су се пробудили након другог гола гостију, почели су конкретнији напади. Награда за офанзиву дошла је 71. и 73. минуту. У само 120 секунди домаћи су стигли до изједначења, а стрелци су били Иванић и Вукановић.

Играчи Златибора нису знали шта их је снашло, њихова игра се тотално распала. Од тог 73. минута, било је питање времена када ће одбрана гостију поново капитулирати, а то се десило 11. минута касније. Након карамбола у шеснаестерцу најбоље се снашао Панков, петом је убацио лопту у мрежу и донео прво вођство домаћима. Коначан резултат, само два минута касније, поставио је Радуловић прецизним ударцем са дистанце.

Овом победом, Звезда се пласирала у осмину финала Купа Србије, а свог наредног противника сазнаће у уторак када ће се у просторијама ФСС у Старој Пазови одржати жреб.

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Црвена звезда - Златибор 4:2!

86. минут
Распала се игра Златибора. Млади Радуловић са ивице шеснаестерца донови Звезди пласман у осмину финала Купа Србије.

84. минут
ГОООЛ! Након правог карамбола у шеснаестерцу, Панкови се најбоље снашао и петом постигао гол - 3:2.

81. минут
Саного мења Николића.

73. минут
ГОООЛ! Вукановић поравњава резултат. Каквих 120 секудни Црвене звезде.

71. минут
ГОООЛ! Мирко Иванић прецизним шутем смањује резултат. Драма достиже свој врхунац.

70. минут
Николић је запретио из слободног ударца. Међутим, Чубраковић брани са доста самопуздања.

67. минут
Жути картон за стрелца другог гола Милорадовића.

65. минут
Прва промена у Златибору. Ђокића мења Живановић.

59. минут
Тростурку измену врши Дејан Станковић. Павков, Милуновиц и Вукановић мењају Боаћија, Ераковића и Спиридоновића.

59. минут
Петровић лепо гађа са дистанце, голман гостију поново на месту.

56. минут
ГОООЛ! Нови шок за домаће. Златибор води 2:0, стрелац је Милорадовић.

49. минут
Каква прилика за Црвену звезду.Дегенек је пронашао Боаћија, а искусни нападач је са само 5 метара лоше захвата лопту и пуца право у чувара мреже Златибора.

47. минут
Пета одбрана Чубраковића, овај пут хвата "живу" лопту. Свој ударац је опробао Николић.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА
Црвена звезде - Златибор 0:1!

45. минут
Још једном је покушао Боаћи. Гобељић је центрирао, а Африканац са неколико метара шутира право у голмана екипе из Чајетине.

44. минут
Био је близу гола Ричмонд Боаћи. Његов волеј одлази тик поред гола који чува Чубраковић.

43. минут
Пуцао је Иванић главом након корнера. Лопта одлази поред десне стативе.

39. минут
Поново проба Фалћинели, поново непрецизан.

31. минут
ГООЛ! Први прави напад Златибора резултирао је поготком. Јањић прецизним ударцем са 15-так метара доноси екипи из Чајетине вођство.

30. минут
Пао је темпо игре. Домаћи имају иницијативу, али без конкретне реализације.

23. минут
Нова шанса за Звездиног Италијана. Центрирао је Спиридоновић, а Дијего главом пребацује гол.

22. минут
Страховит ударац Фалћинелија, био би то фантастичан погодак, али лоптра заршава на пречки.

19. минут
Први жути картон на утакмици добио је нападач гостију Ђокић.

16. минут
Дегенек је изненадио голмана Златибора неугодним покушајем центаршута. На крају, чувар мреже рефлексно одбија лопту.

14. минут
Непрецизан ударац Иванића са дистанце.

11. минут
Фалћинели је шутирао главом након корнера Спиридоновића, међутим, ударац Италијана погађа Ђокића.