СЕЧА ФАВОРИТА: Звезди ЛАКШИ СПИСАК - ово су ПЕТ МОГУЋИХ ривала у трећем колу квалификација за Лигу шампиона

26.08.2020. 22:55
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Бурно вече на мечевима широм Европе.

Црвена звезда ће бити носилац у трећој рунди квалификација за Лигу шампиона, а после свих мечева другог круга, одиграних у среду, јасно је да ће имати лакши пут ка елитном клупском такмичењу. Црвено-бели ће на жребу 31. августа моћи да извуку следеће ривале: Молде (Норвешка), Мидтјиланд (Данска), Ференцварош (Мађарска), Омонија (Кипар) и Динамо Брест (Белорусија). То је епилог драматичних дуела одиграних широм Старог континента.

СЛЕДЕ РАЗГОВОРИ СА ИГРАЧИМА: Мркела љут после Тиране – овако више неће моћи!

ИСПЛИВАЛИ РАЗЛОЗИ: Ево због чега Томане жели да НАПУСТИ Звезду!

ДОК ЈЕ БОРЈАН СПАСАВАО ЗВЕЗДУ: Ево шта је радила Снежа (ВИДЕО)

У другом колу квалификација испали су "планирани" носиоци у наредној рунди Лудогорец и Селтик, као и Легија и Сарајево, који су могли на мегдан прваку Србије већ 15. или 16. септембра, а били су фаворити у утакмицама друге рунде квалификација. Тако је тим Дејана Станковића добио за могуће ривале тимове попут Омоније, Динамо Бреста или Ференцавроша, које су многи отписали уочи мечева у среду.

Лудогорец је поражен на свом терену од данског Мидтјиланда са 1:0 (прочитајте ОВДЕ), док је Ференцварош шокирао шкотског великана на Острву. Гости су водили голом Сигера у седмом минуту, изједначио је Кристи у 53, да би Нгуен донео неописиво славље мађарском шампиону поготком у 75. минуту.

Највећа драма виђена је у мечу првака Румуније и Хрватске. Динамо је био на прагу победе, али је Дебељух у 90. минуту донео продужетке Клужу (2:2) Пенали су одлучили победника, а Клуж је елиминисао Загрепчане после драматичне пенал серије укупним резултатом 7:8 (2:2, 0:1), иако су домаћини имали меч лопту у петој серији.

Поред Уроша Матића који је постигао гол за Карабаг (прочитајте ОВДЕ), у стрелце се уписао и бивши репрезентативац Србије Миралем Сулејмани који ји дао други гол за Јанг Бојс у тријумфу над Клаксвиком резултатом 3:1 (0:0).

Дакле, на жребу 31. августа стање ће бити следеће на Стази шампиона:

ПОВЛАШЋЕНИ: Динамо Загреб, Јанг Бојс, Црвена звезда, Карабаг, Макаби Тел Авив.

НЕПОВЛАШЋЕНИ: Молде, Мидтјиланд, Ференцварош, Омонија, Динамо Брест.

Динамо Брест – Сарајево 2:1 (1:1)

Клуж – Динамо Загреб 7:8 после пенала (2:2, 0:1)

Легија Варшава – Омонија 0:2 после продужетка (0:0)

Јанг Бојс – Клаксвик 3:1 (0:0)

Селтик – Ференцварош 1:2 (0:1)

Погледајте како изгледа Полина Грецки, ћерка хокејашке легенде Вејна Грецког.

ПОЛА МИЛИОНА ЕВРА СТИЖЕ У ХУМСКУ: Партизан продаје стандардног првотимца

ЛЕОВ БИВШИ МЕНАЏЕР ОТКРИО: Ово је Месијев нови клуб – туга у Барселони

СВИ СУ СЕ ПИТАЛИ ШТО ГА НЕМА: Бен се огласио на Инстаграму након Звездине победе! Све је ТАГОВАО (ФОТО)