ДЕБАКЛ МИЛОШЕВИЋЕВЕ БОСНЕ: Украјинци славили у Зеници!

21.03.2024. 23:02
Savo Milošević
Саво Милошевић / Извор: Профимедиа

Исланд такође у финалу...

Фудбалери Украјине и Исланда пласирали су се у финале "стазе Б" баража за пласман на Европско првенство у Немачкој.  Украјинци су у Зеници победили Босну и Херцеговину са 2:1, док су Исланђани у Будимпешти, као номинални гости, савладали Израел резултатом 4:1.

ОДЛИЧАН ДЕБИ ПРОСИНЕЧКОГ: "Соколови" савладали Белорусију (ВИДЕО)Robert Prosinečki

ОДЛИЧАН ДЕБИ ПРОСИНЕЧКОГ: "Соколови" савладали Белорусију (ВИДЕО)

Пикси за бродолом Србије окривио СУДИЈЕDragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

Пикси за бродолом Србије окривио СУДИЈЕ

Тадић изједначио рекорд Ивановића са 105 утакмица за СрбијуDuÅ¡an Tadić

Тадић изједначио рекорд Ивановића са 105 утакмица за Србију

Финални меч играће се у уторак увече у пољском Вроцлаву, где ће Украјина бити номинални домаћин.

Иначе, победник баража "стазе Б" ће на ЕП играти групи Е са Белгијом, Румунијом и Словачком.

Саво Милошевић је знао да је Украјина играчки јача од његове екипе и одлично је поставио тактику у првом полувремену. Дао је Украјинцима посед, поставио свој тим у блок и чекао шансу из транзиције.

И дочекао је две велике прилике, док су гости безуспешно кружили око гола Шехића.

Играо се 37. минут када је Ахмедхоџић тукао главом после корнера, а Конопља избацио лопту са гол-линије.

Само два минута касније је Џеко изашао сам пред голмана Реал Мадрира Луњина, али му је његов саиграч Колашинац засметао у одсудном моменту, па је шутирао високо изнад пречке.

На старту другог полувремена је Хаџикадунић спасио домаће после сјајног дуплог паса Украјинаца, након ког би Мудрик изашао сам пред Шехића. Уклизао је босански штопер у последњем тренутку и избацио лопту у корнер.

И онда 57. минут и вођство Босне.

Млади Амар Дедић је повукао са десне стране, ушао у шеснаестерац, тукао ка голу, а лопта је закачила Матвијенка, променила смер и преварила Луњина, за 1:0.

Потом смо гледали велику офанзиву Украјинаца, играчима Босне је полако понестајало снаге, селектор Сергеј Ребров је увео са клупе своје нападачке адуте Јаремчука и Малиновског, "обруч" око гола Шехића се све више "стезао" и домаћин је капитулирао у 85. минуту.

Конопља је пробио по десној страни и центрирао, а на правом месту је био нападач Валенсије Јаремучук и погодио, за 1:1.

Гости су три минута касније шокирали "Билино поље" и комплетирали свој "блицкриг". Одлични и разиграни Јаремчук је пробио по левом боку, послао лопту на линију петерца, а тамо се центарфор Ђироне Довбик сјајно кретао, изборио за позицију и ударцем главом затресао мрежу Шехића, за 1:2.

То је био и коначан резултат овог меча, па ће БиХ још најмање четири године морати да чека на свој први и историјски пласман на Европско првенство.

Израел је дочекао Исланд на неутралном терену у Будимпешти, номинални гости су боље отворили меч, исрпомашивао се нападач Ђенове Гудмунсон, а казна је стигла у 31. минуту.

Израел се тада изборио за пенал, а прецизан са 11 метара био је искусни Еран Захави, за 1:0.

Исланд је наставио да игра своју игру, није га овај гол пореметио и награђен је преокретом који је направио до краја првог полувремена.

Гудмунсон је у 39. минуту показао класу и из слободног ударца са 25 метара послао лопту у саме рашље, иза немоћног голмана Црвене звезде Омрија Глазера, за 1:1.

У 42. минуту, корнер за Исланд са десне стране, гужва у казненом простору и сјајан волеј Траустасона, који на ефектан начин тресе мрежу са неких 13 метара, за 2:1.

Израел је у 73. минуту остао са десеторицом, пошто је директан црвени картон добио Ревиво.

Номинални домаћин је и поред тога нападао и кренуо на све или ништа, па је у 80. минуту изнудио још један једанаестерац. Поново је одговорност преузео Захави и тукао поред гола.

Сурова казна је стигла брзо, у 83. минуту. Фантастични Гудмундсон се у муњевитом продору пробио поред чувара, изашао сам пред Глазера и рутински га матирао, за 1:3.

Своју бриљантну партију Гудмундсон је комплетирао у 87. минуту, када је повисио на 1:4 и комплетирао хет-трик.