ГЛАВОБОЉА ЗА ЂУКИЋА: Плзењ за седам минута срушио учесника нокаут фазе Лиге шампиона

17.01.2018. 17:56
FK Viktorija Plzenj
ФК Викторија Плзењ / Извор: Профимедиа

Пријатељски меч одигран у Марбељи.

Противник Партизана у нокаут фази Лиге Европе и убедљво водећи тим шампионата Чешке, Викторија Плзењ, одиграла је контролни меч против актуелног првака Швајцарске и учесника осмине финала Лиге шампиона, Базела на припремама у шпансој Марбељи и славила са 2:! после преокрета пошто је наредни ривал црно-белих губио 1:0 на полувремену.

СВИ СУ ГА ВЕЋ ВИДЕЛИ У ПАРТИЗАНУ: Уследио је ОШТАР деманти!

ИЛИЕВ СВЕ ОБЈАСНИО: Зна се ко је ПРИОРИТЕТ, а коме нудимо уговор до краја КАРИЈЕРЕ! (ФОТО)

Базел је био бољи ривал током првог полувремена што је конкретизовао у 17. минуту када је Рики ван Волфсвинкел упутио пас са леве стране који је уз мало среће стигао до Кевина Буе који се одлично снашао и довео Базел у вођство од 1:0. Имао је Базел прилику да повећа на 2:0, али је Ајетијев ударац одбранио Хрушка. Викторија је могла до изједначења у 26. минуту када је непрецизан био Крменчик.

Викторија је офанзивно полеча друго полувреме и у 47. и 48 минуту пропустила прилике преко Хораве и Пироха да изједначи. Ипак, све је исправио у 49. минуту Марек Бакош поготком из пенала. Само седам минута касније Викторија је заслужено повела са 2:1 голом Алеша Чермака. Још две добре шансе за Викторију пропустили су Колар и Коварик у 65. и 66. минуту. Узвратио је Базел преко Пулула и Оберлина, али није дошл одо промене резултата. Завршница је била прилично узбудљива, пошто је Бакош пропустио прилику да повећа вођство Викторије, док је Пулулу пропустио 10 минута пре краја шансу да изједначи.

Викторија је у овом мечу играла у саставу Хрушка, Хавел, Пирох, Хајек, Лимберски, Петржела, Хрошовски, Иваншиц, Земан, Чори, Крменчик, док су у другом полувремену на терен истрчали Резник, Хубник, Живулич, Ковалик, Хорава, Чермак, Копиц, Колар, Пилар, Бакош. Састав Базела кој ије почео меч чинили су Салви, Ланг, Кајзер, Суши, Риверос, Џака, Фреи, Стокер, Ван Волфсвинкел, Буа, Ајети

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.