ИСТОРИЈСКА БРУКА У БУНДЕСЛИГИ: Фрајбург ДЕКЛАСИРАО Борусију, до полувремена дао шест голова! (ВИДЕО)

05.12.2021. 19:34
Borusia Dortmund
Борусиа Дортмунд / Извор: Профимедиа

У наставку су "повукли ручну".

Историја Бундеслиге исписана је вечерас у Менхенгладбаху, где је домаћа Борусија понижена од Фрајбурга резултатом 0:6 (0:6)!

Креће бесплатна школа фудбала у Новом Саду и околини - Пријаве у току!

СУПЕРЛИГА: Лучанцима слађи бод у Суботици

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Рагник дебитовао ПОБЕДОМ, Јунајтед слави Фреда (ВИДЕО)

Гости из Баден Виретемберга су у 14. колу одиграли најбољих 45 минута у клупској историји, када су постигли свих шест погодака и решили све дилеме око победника.

Колико је Борусија "у каналу" довољно сведочи податак да су претходних 135 минута или утакмицу и по примили чак 10 голова, јер су претходно поражени и од Келна са убедљивих 1:4.

Голеада гостију из "Црне шуме" кренула је већ у другом минуту, Егештајн је био стрелац, већ у петом погодио је и Шаде главом, а када је Лејнхарт донео 3:0 домаћима се смркло пред очима.

На 4:0 повисио је Хефлер у 19. минуту, 5:0 било је већ 25. преко Хелера, да би коначних за полувреме режирао Слотербек у 37.

Фрајбург је у наставку "повукао ручну", па се утакмица завршила истим резултатом као што је било на полувремену.

После оваквог епилога, јасно је да су тренеру Менхенгладбаха Хитеру одбројани дани и да може да потражи нови посао.

Све најновије вести о Бундеслиги прочитајте на ОВОМ линку.