ЈОВИЋ СПАСАО МИЛАН БРУКЕ: Реми "Росонера" и Сасуола од ШЕСТ ГОЛОВА (ВИДЕО)

14.04.2024. 16:56
gol
гол / Извор: TwitterPrintscreen/@FootColic

Фудбалери Сасуола и Милана ремизирали су резултатом 3:3, у утакмици 32. кола италијанске Серије А.

Домаћи тим је у 53. минуту имао предност од 3:1, деловало је да ће уписати тријумф и побећи из опасне зоне, али није успео да издржи притисак, па су гости однели бод. Стрелац другог поготка за Милан био је српски нападач Лука Јовић, који је данас био стартер, јер је Стефано Пиоли "промешао карте" пред реванш са Ромом у четвртфиналу Лиге Европе.

Милан је остао други на табели са 68 бодова, а Сасуоло је претпоследњи 19. са 26 бодова и чека га грчевита борба за опстанак са Вероном, Фрозинонеом, Емполијем и Удинезеом.

Сауоло је фуриозно кренуо и већ после десет минута игре је водио 2:0.

У четвртом минуту је Пинамонти покупио сјајан пас Торсведта и ефектним ударцем са 12 метара савладао голмана Спортијела, а у десетом се хитроноги крилни нападач Лоријенте стуштио ка голу Милана са леве стране, улетео у казнени простор и из дугог покушаја послао лопту у мрежу из петерца, за 2:0.

Милан се вратио у меч у 20. минуту, када је Рафаел Леао постигао фантастичан погодак, у свом стилу. Добио је пас на левом боку од Мусаха, испред себе је имао двојицу чувара, преварио их је, ушао у казнени простор и прецизним ударцем са неких 12-13 метара погодио даљи угао, за 2:1.

До краја првог полувремена више није било голова, а домаћин је на старту другог, у 53. минуту, поново стигао до два разлике, пошто је Спортијела још једном матирао Лоријенте, за 3:1.

Није се Милан предао, кренуо је по погодак и дошао до њега у 59. минуту.

Леао је опет пробио по левој страни и упутио јако неугодан центаршут у петерац, голман Консиљи је кратко одбио лопту, али само до Луке Јовића, који ју је са шест метара рутински послао на жељено место, за 3:2.

Остало је још много времена, Сасуоло је покушао да издржи и дође до круцијалних бодова у борби за опстанак, али није успео.

Играо се 84. минут када је Милан извео корнер са десне стране, настала је велика гужва у казненом простору, а у правом "рикошету" је резервиста Габија некако дотурио лопту до другог резервисте Окафора, а овај са линије петерца затресао мрежу, за 3:3.