JOVIĆ SPASAO MILAN BRUKE: Remi "Rosonera" i Sasuola od ŠEST GOLOVA (VIDEO)

14.04.2024. 16:56
gol
gol / Izvor: TwitterPrintscreen/@FootColic

Fudbaleri Sasuola i Milana remizirali su rezultatom 3:3, u utakmici 32. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je u 53. minutu imao prednost od 3:1, delovalo je da će upisati trijumf i pobeći iz opasne zone, ali nije uspeo da izdrži pritisak, pa su gosti odneli bod. Strelac drugog pogotka za Milan bio je srpski napadač Luka Jović, koji je danas bio starter, jer je Stefano Pioli "promešao karte" pred revanš sa Romom u četvrtfinalu Lige Evrope.

Milan je ostao drugi na tabeli sa 68 bodova, a Sasuolo je pretposlednji 19. sa 26 bodova i čeka ga grčevita borba za opstanak sa Veronom, Frozinoneom, Empolijem i Udinezeom.

Sauolo je furiozno krenuo i već posle deset minuta igre je vodio 2:0.

U četvrtom minutu je Pinamonti pokupio sjajan pas Torsvedta i efektnim udarcem sa 12 metara savladao golmana Sportijela, a u desetom se hitronogi krilni napadač Lorijente stuštio ka golu Milana sa leve strane, uleteo u kazneni prostor i iz dugog pokušaja poslao loptu u mrežu iz peterca, za 2:0.

Milan se vratio u meč u 20. minutu, kada je Rafael Leao postigao fantastičan pogodak, u svom stilu. Dobio je pas na levom boku od Musaha, ispred sebe je imao dvojicu čuvara, prevario ih je, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem sa nekih 12-13 metara pogodio dalji ugao, za 2:1.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo golova, a domaćin je na startu drugog, u 53. minutu, ponovo stigao do dva razlike, pošto je Sportijela još jednom matirao Lorijente, za 3:1.

Nije se Milan predao, krenuo je po pogodak i došao do njega u 59. minutu.

Leao je opet probio po levoj strani i uputio jako neugodan centaršut u peterac, golman Konsilji je kratko odbio loptu, ali samo do Luke Jovića, koji ju je sa šest metara rutinski poslao na željeno mesto, za 3:2.

Ostalo je još mnogo vremena, Sasuolo je pokušao da izdrži i dođe do krucijalnih bodova u borbi za opstanak, ali nije uspeo.

Igrao se 84. minut kada je Milan izveo korner sa desne strane, nastala je velika gužva u kaznenom prostoru, a u pravom "rikošetu" je rezervista Gabija nekako doturio loptu do drugog rezerviste Okafora, a ovaj sa linije peterca zatresao mrežu, za 3:3.