ЈУВЕНТУС НАСТАВИО ШАМПИОНСКУ ТРКУ СА ИНТЕРОМ: Влаховић са две голчине срушио Сасуоло (ВИДЕО)

16.01.2024. 22:41
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Профимедиа

Сигуран корак Старе даме.

Фудбалери Јувентуса савладали су пред својим навијачима екипу Сасуола са 3:0 (2:0) у последњем мечу 20. кола Серије А захваљујући српском нападачу Душану Влаховићу који је постигао прва два гола за торинску Стару даму, док је трећи дело Федерика Кијезе.

Осимен: Играћу једног дана у Премијер лигиViktor Osimen

Осимен: Играћу једног дана у Премијер лиги

БЕНФИКА ДЕМАНТОВАЛА: Жоао Невес не прелази у Манчестер јунајтедFK Mančester junajted

БЕНФИКА ДЕМАНТОВАЛА: Жоао Невес не прелази у Манчестер јунајтед

ТЕЖАК УДАРАЦ ЗА ЊУКАСЛ: Бразилац завршио сезону (ФОТО)FK Njukasl

ТЕЖАК УДАРАЦ ЗА ЊУКАСЛ: Бразилац завршио сезону (ФОТО)

Јувентус је био бољи противник у овом мечу, а да се гости неће добро провести било је јасно већ у првом полувремену. Душан Влаховић је у 15. минуту примио лопту на двадесетак метара од гола гостију, наместио се и изуетно прецизним ударцем постигао прелеп гол за вођство Старе даме.

Још већу мајсторију је Влаховић извео у 37. минуту. Јувентус је имао слободан ударац, нападач репрезентације Србије наместио је лвопту на неких 20 метара од гола и сместио лопту под пречку немоћног Консиљија за предност торинског клуба од 2:0 на великом одмору.

У надставку је Јувентус рутински држао ситуацију под контролом, а Влаховић и Филип Костић су замењени у 81. минуту. Коначних 3:0 постао је Федерико Кијеза у 89. минуту.

Овом победом Јувентус наставља шампионску трку са Интером који има два бода више.