Колубара потопила ривала и послала га на дно

17.04.2022. 19:33
FK Kolubara
ФК Колубара / Извор: МН Press

Прекинут лош низ.

Прво коло суперлигашког плеј-аута комплетирано је утакмицом у Лазаревцу, где је Колубара пред својим навијачима савладала екипу Металца резултатом 2:0.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Нови Пазар убедљив у Војводини

НОВА НЕСЛАНА ШАЛА ДЕЛИЈА: Станојевић након дербија ХОСПИТАЛИЗОВАН?!

Човек одлуке био је двоструки стрелац Милош Филиповић који је мрежу Милановчана тресао у 32. и 38. минуту.

Иако су у 45. минуту устали са играчем мање на терену, Лазаревчани су у наставку успели да задрже два гола предности и после пет мечева без победе коначно тријумфују.

Сада на врху табеле плеј-аут зоне Младост, Радник и Колубара имају по 37 бодова. Металац је на последњем месту са 27 бодова, једним мање од Новог Payara, који је нешто раније савладао Спартак са 3:1 у Суботици.

Подсетимо, две последњепласиране екипе испадају из лиге, а следеће две које буду испред њих мораће у бараж за опстанак са трећим и четвртим из Прве лиге Србије.