ЗВЕЗДО, ПАЗИ СЕ: Копенхаген и даље МАКСИМАЛАН, стрелац из Београда наставио да РЕШЕТА (ФОТО)

09.08.2019. 19:54
Stale Solbaken
Стале Солбакен / Извор: Србија Данас

Реванш је у уторак у престоници Данске.

Фудбалери Копенхагена су одиграли утакмицу 5. кола данског првенства против Лингбија. Противник Црвене звезде у 3. колу квалификација за Лигу шампиона као домаћин победио је са 2:0 (0:0). Оба гола дао је Јонас Олдер Винд, у 46. и 60. минуту. Захваљујући овом тријумфу, бранилац титуле задржао је максималан учинак и први је на табели са 15 бодова. Лингби је девети са шест.

ПРКОСИ ЗАКОНУ ГРАВИТАЦИЈЕ! Маказице Луке Јовића ЗАСЕНИЛЕ све, Зидан је само гледао... (ВИДЕО)

ЛИДЕР ПОТПИСАО: Кристал Палас се ПОХВАЛИО, Лука Миливојевић има НОВИ уговор (ФОТО)

ЗВЕЗДА ГА ЈЕ ЖЕЛЕЛА: Ево где бивши репрезентативац Србије наставља каријеру (ФОТО)

Стартери за Копенхаген су били Јонсон, Бартолец, Папајанопулос, Нелсон, Овиједо, Бијел, Томсен, Фалк Јенсен, Фишер, Сотиру и Винд, а нападач Даме Н Доје није био ни у протоколу. У првих 45 минута, домаћин је имао знатно већи проценат поседа лопте (64 према 36), али није било много прилика. Најбољу је пропустио новајлија Пеп Бијел.

На полувремену шеф струке Стале Солбакен дао је шансу Зеки (уместо Томсена), а већ у уводним тренуцима његов тим је повео. Стрелац је био Винд који је успешно извео пенал у Београду. Фишер је одрадио велики део посла. Прошао је одлично по левој страни, а онда на ивици казненог простора на другој страни пронашао Винда. Лопту је послао у даљи угао голмана Лингбија.

У 60. минуту, одбрана гостију је на кратко отклонила опасност испред гола, али само на кратко. Са десетак метара, Винд је послао лопту иза леђа голмана Лингбија. На најбољи начин искористио је смушеност у одбрани и чињеницу да је голман истрчао. До краја меча шансу су добили и Стаге и Дарами.

Подсетимо, у Београду је било 1:1. Реванш у престоници Данске заказан је за уторак.