ЛЕПОТА ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Шта је луђе - аутогол из МРТВОГ угла или бомба из слободњака? А тек гол ПЕТОМ после маестралне акције... (ВИДЕО)

07.11.2020. 17:58 17:13
Kristal Palas VS Lids
Кристал Палас ВС Лидс / Извор: Фото: Sporttube printscreen

Плус првенац Тијага Силве у дресу Челсија.

Наставља се Премијер лига. Дерби дана играли су у Ливерпулу Евертон и Манчестер јунајтед у оквиру осмог кола. Славили су гости 3:1, а првенац у дресу Црвених ђавола постигао је Едисон Кавани који је у последњим секундама меча поставио коначан резултат.

ЗВЕЗДА СЕ СПРЕМА ЗА ПРЕЛАЗНИ РОК: Станковић већ НАНИШАНИО три ПОЈАЧАЊА

СТАНОЈЕВИЋ ОТКРИВА: Хоће ли Партизан у новембру добити велико појачање (ФОТО)

ТАДИЋУ, ДОКТОРЕ: Мајсторска БОМБА из индиректа - на једини НЕБРАЊЕН део мреже! А пре тога АСИСТЕНЦИЈА и ПРИЈЕМ за уџбенике (ВИДЕО)

Партизан није победио на два везана гостовања, што је за црно-беле забрињавајуће јер вечерас (18.00) гостују Спартаку, који игра одлично ове сезоне. Квота на двојку у Суботици је 1,80, на дуплу шансу 1X 2,01, а на опкладу GG 1,95. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Спартак - Партизан.

Поред Евертона и Манчестера, данас су на програму још три утакмице.

Кристал Палас је успео да тријумфује код куће против Лидса 4:1 и то без суспендованог капитена, српског репрезентативца Луке Миливојевића због погибељног старта на Жоао Мутињу и црвеног картона (кажњен неиграњем до краја месеца).

Повели су домаћи преко Скота Дана у 12. минуту.

Посебно је ефектан био погодак из слободног ударца ког је у 22. минуту извео Еберечи Езе, који је био асистент код првог гола после одличног центаршута из корнера.

Зрно наде донео је за Лидс донео је Патрик Бамфорд у 27. минуту.

Интересантан је био и трећи гол Кристал Паласа - заправо аутогол Хелдера Косте у 42. минуту. Уклизао је на ивици шеснаестерца, близу гол-аут линије, и готово из мртвог угла је "савладао" свог голмана.

После 3:1 на полувремену, Кристал Палас је четврти гол постигао у другом делу игре. У 70. минуту стрелац је био Џордан Ају на асистенцију Вилфреда Захе.

Убедљив је био и Челси који је на свом стадиону такође са 4:1 победио Шефилд јунајтед.

Повели су гости већ у 9. минуту после маестралне акције. Свега је ту било, одличних пасова, испадања Челсијеве одбране, пета стрелца Дејвида Мекголдрика.

Изједначили су "плавци" у 23. минуту преко Тамија Абрахама.

На 2:1 повисио је Бенџамин Чилвел у 34. минуту.

Трећи гол Челсија дело је Тијага Силве који је тако у 77. минуту постигао првенац у дресу лондонског клуба.

Коначан резултат поставио је Тимо Вернер у 80. минуту.

У последњем мечу дана, Вест Хем је на свом стадиону победио Фулам резултатом 1:0. Српски репрезентативац Александар Митровић одиграо је читав меч и добио је жути картон.

Једини стрелац на утакмици био је Томас Сучек у 91. минуту меча.

Имали су шансу играчи гостију да изједначе у осмом минуту надокнаде, али је Адемола Лукман промашио пенал. Покушао је да изведе "паненку" и то се претворило у прави фијаско.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА 8. КОЛО, МЕЧЕВИ ОД ПЕТКА

Евертон - Манчестер Јунајтед 1:3 ( - Фернандес и , Кавани 95)

Кристал Палас - Лидс Јунајтед 4:1 (Бамфорд 27 - Дан 12, Езе 22, аутогол Косте 42, Ају 70)

Челси - Шефилд Јунајтед 1:4 (Абрахам 23, Чилвел 34, Тиаго Силва 77, Вернер 80 - Мекголдрик 9)

Вест Хем - Фулам 1:0 (Сучек 91)