ВЕЛИЧАНСТВЕН ПРЕОКРЕТ ОРЛИЋА: Србија ПОБЕДИЛА Русију и директно се ПЛАСИРАЛА на ЕП! (ФОТО)

11.09.2018. 19:57
Goran Đorović
Горан Ђоровић / Извор: МН Press

Изабраници Горана Ђоровића изгубљен меч претворили у тријумф.

Млада фудбалска репрезентација Србије победила је вршњаке из Русије (2:1) у дербију кола 7. групе квалификација за Европско првенство после величанственог преокрета. Овим тријумфом изабраници Горана Ђоровића обезбедили су и теоретски одлазак на завршну смотру, која ће се одржати у Италији и Сан Марину.

ПАРТИЗАНОВ АПЕЛ: Купи УЛАЗНИЦУ и ПОМОЗИ Душану! (ФОТО)

НАПУЊЕН СЕФ: Звезда од продаје карата за Лигу шампиона зарадила ОВУ фантастичну суму

СЕЛЕКТОР РУМУНИЈЕ КАТЕГОРИЧАН: Србија међу најбољима у Европи!

Домаће је у вођство довео Чернов у 62. минуту, док је изједначио Лука Јовић са пенала у 74. минуту. Претходно је голман Русије Меликов срушио нападача Ајнтрахта, који је сигурно реализовао најстрожу казну.

И када су сви мислили да ће се меч завршити ремијем, на сцену је ступио Александар Лутовац и после сјајног додавања Аџића у 88. минуту одвео Србију на Европско првенство!

Подсетимо, у последња два кола квалификација, Орлићи дочекују Аустрију и Јерменију, али после овог тријумфа ти мечеви играће се за резултатски престиж, јер су Ђоровићеви фудбалери тријумфом дошли до недостижних осам бодова предности.

РУСИЈА - СРБИЈА 1:2 (0:0)

СТАДИОН: У Нижњем Новгороду.

СТРЕЛАЦ: Чернов 62. - Јовић пенал 74. Лутовац 88.

СУДИЈА: Масимилијано Ирати (Италија).

ЖУТИ КАРТОНИ: Гулиев, Зуев, Меликов, Коновалов (Русија), Машовић, Лутовац (Србија)

РУСИЈА: Меликов - Чернов, Фомин, Расказов, Лисов - Облијаков, Зуев, Мелкадзе, Коновалов, Гулијев - Жигулев.

СРБИЈА: Радуновић - Гајић, Машовић, В. Јовановић, Богосавац - Пантић, Лутовац, Марковић, Ранђеловић, Л. Илић - Јовић.

Табела: Србија 24, Русија 16, Аустрија 15, Јерменија 8, Македонија 4, Гибралтар 3.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.