КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Србија СТАРТОВАЛА ремијем, Ракић промашио ПОБЕДУ (ВИДЕО)

28.01.2021. 20:24
futsal
футсал / Извор: Фото: Youtube/printscreen

Меч првог кола.

После пласмана на Светско првенство, футсал репрезентација Србије стартовала је и у квалификацијама за европски Шампионат. Изабраници селектора Горана Ковачића су у првом колу на гостовању Румунији играли нерешено 2:2.

Меридиан Спорт лансирао иОС апликацију - преузми је већ данас!

ПРЕД ТРАНСФЕРОМ КАРИЈЕРЕ: Италијани купују бившег играча Звезде!

ЕВРОЛИГА: Фенерова 8. у низу! Шоу звездаша у Русији - Гудурић УНИШТИО Химки, СПЕКТАКУЛАРНО закуцавање Брауна (ВИДЕО)

Меч је одигран у Темишвару, а домаћин је повео већ у 3. минуту голом Оливеире. За само два и по минута уследио је преокрет: после додавања из корнера, Ракић је изједначио (10.), да би Томић два минута касније преокренуо резултат у корист Србије!

Имала је Србија играча мање у периоду од 16. до 18. минута. Искључен је голман Момчиловић у првом делу сусрета, јер је ударио Оливеиру по лицу. Изједначење у последњим тренуцима првог полувремена Румунији је донео Савио!

Србија је пропустила два "зицера" у последњим минутима првог дела, па се на паузу отишло резултатом 2:2!

Симић је имао сјајну прилику након минут и по игре у наставку, али је Тодица одлично одбранио! Ракић и Петров су такође имали феноменалне шансе, али су отишле у неповрат...

Прво полувреме је било боље и садржајније, али је Србија имала много боље шансе у другом делу меча од домаћина! Али и неодстатак среће!

Две шансе имао је Ракић у самом финишу меча, али га једноставно није хтело, па резултат није промењен.

Србија наредни меч игра против Босне и Херцеговине у Новом Саду (3. фебруар, 18). Са Србијом у групи је још селекција Северне Македоније, која је поражена на гостовању Змајевима - 1:2.

Игра се 6 кола, а првопласирана селекција иде директно на Првенство Европе (домаћин Холандија), као и шест најбољих другопласираних селекција из осам група.