КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛЕ: Црвена звезда - Спарта 2:0! (КРАЈ)

27.07.2017. 21:24
Boac
Боац / Извор: МН Press

Црвено-бели желе победу.

Куцнуо је час истине! Реновирана Црвена звезда дочекује прашку Спарту у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона и жели да оствари што бољи резултат пред реванш и примакне се пласману у плеј-оф за пласман у Лигу Европе. Утакмица има историјски призвук јер је Мичел Доналд постао први странац у историји који је извео играче Звезде на терен са траком на руци. На трибинама је око 25 хиљада људи. Ток утакмице пратите уживо на порталу Србија Данас.

НАОШТРИЛИ СЕ: Раднички после Павкова, довео још једног играча и то фудбалера Партизана (ФОТО)

МИЛИОНСКИ ТРАНСФЕР: Репрезентативац једне од најјачих држава стиже у Спарту!

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић, Доналд, Јовичић, Канга, Милић, Рикардињо, Боаћи.

СПАРТА ПРАГ: Дубравка, Каравајев, Каја, Штетина, Ватајелу, Маречек, Манђек, Јулиш, Плавшић, Фридек, Јанко.

СУДИЈА: Сергеј Лапочкин (Русија).

ОТКРИВЕНИ СВИ ДЕТАЉИ: Сума је стигао у Хумску после невиђеног „бокса“ Партизана и Звезде, Словаци онда опељешили црно-беле

90. минут - играће се 180 секунди надокнаде.

88. минут - Пешић ушао уместо Боаћија.

84. минут - Јовичић са 20 метара шутира поред гола.

78. минут - Измена у Спарти, Плавшић изашао, ушао Бен Хаим.

74. минут - Ушао је Гобељић уместо Милића.

71. минут - феноменална шанса за Звезду, Радоњић после фантастичног соло-продора погађа стативу.

65. минут - ГООООООООООООООООООООООЛЧИНА!!!!! Канга са 25 метара постиже фантастичан гол после очајне интервенције голмана гостију који је директан кривац за погодак. Канга због начина на који је прослављао гол добио жути картон.

63. минут - шанса за Спарту, срећа за Звезду. Јанко шутира лоше искоса са друге стативе.

62. минут - жути картон за Ле Талека после фаула над Плавшићем.

61. минут - прва измена у Звезди, ушао је Немања Радоњић уместо Рикардиња.

53. минут - судар Милића са Манђеком, уследио је мањи прекид.

Две измене у Спарти пред почетак другог дела игре, ушао је нападач Лафата уместо бека Ватајелуа, као и Чивић уместо Јулиша.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

ПОЛУВРЕМЕ

34. минут - прва шанса за Спарту, после корнера Фридек са 15 метара шутира високо изнад гола.

25. минут - умало 2:0, после центаршута Канге из слободног ударца Доналд шутира са седам, осам метара главом, али поред гола.

21. минут - први жути картон на утакмици, Ватејелу из Спарте "пожутео" после оштрог страта на Кангу.

13. минут - ГООООООООООООЛ - Ричмонд Боаћи постиже пети гол у европским мечевима ове сезоне, асистент Гелор Канга из слободног ударца.

СВАКА ЧАСТ: Навијачи Спарте загрмели ово и добили овације Маракане! (ФОТО)

7. минут - шанса за Боаћија, дефанзивац Спарте чисти лопту са гол линије

5. минут - Звезда доминира тереном ношена подршком Делија.

4. минут - поништен гол због офсајда капитена Доналда.

3. минут - контранапад Црвене звезде, али Боаћи није успео да упосли Милића који је био у гол шанси.