KVALIFIKACIJE ZA LE: Crvena zvezda - Sparta 2:0! (KRAJ)

27.07.2017. 21:24
Boac
Boac / Izvor: MN Press

Crveno-beli žele pobedu.

Kucnuo je čas istine! Renovirana Crvena zvezda dočekuje prašku Spartu u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i želi da ostvari što bolji rezultat pred revanš i primakne se plasmanu u plej-of za plasman u Ligu Evrope. Utakmica ima istorijski prizvuk jer je Mičel Donald postao prvi stranac u istoriji koji je izveo igrače Zvezde na teren sa trakom na ruci. Na tribinama je oko 25 hiljada ljudi. Tok utakmice pratite uživo na portalu Srbija Danas.

NAOŠTRILI SE: Radnički posle Pavkova, doveo još jednog igrača i to fudbalera Partizana (FOTO)

MILIONSKI TRANSFER: Reprezentativac jedne od najjačih država stiže u Spartu!

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Jovičić, Kanga, Milić, Rikardinjo, Boaći.

SPARTA PRAG: Dubravka, Karavajev, Kaja, Štetina, Vatajelu, Mareček, Manđek, Juliš, Plavšić, Fridek, Janko.

SUDIJA: Sergej Lapočkin (Rusija).

OTKRIVENI SVI DETALJI: Suma je stigao u Humsku posle neviđenog „boksa“ Partizana i Zvezde, Slovaci onda opelješili crno-bele

90. minut - igraće se 180 sekundi nadoknade.

88. minut - Pešić ušao umesto Boaćija.

84. minut - Jovičić sa 20 metara šutira pored gola.

78. minut - Izmena u Sparti, Plavšić izašao, ušao Ben Haim.

74. minut - Ušao je Gobeljić umesto Milića.

71. minut - fenomenalna šansa za Zvezdu, Radonjić posle fantastičnog solo-prodora pogađa stativu.

65. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLČINA!!!!! Kanga sa 25 metara postiže fantastičan gol posle očajne intervencije golmana gostiju koji je direktan krivac za pogodak. Kanga zbog načina na koji je proslavljao gol dobio žuti karton.

63. minut - šansa za Spartu, sreća za Zvezdu. Janko šutira loše iskosa sa druge stative.

62. minut - žuti karton za Le Taleka posle faula nad Plavšićem.

61. minut - prva izmena u Zvezdi, ušao je Nemanja Radonjić umesto Rikardinja.

53. minut - sudar Milića sa Manđekom, usledio je manji prekid.

Dve izmene u Sparti pred početak drugog dela igre, ušao je napadač Lafata umesto beka Vatajelua, kao i Čivić umesto Juliša.

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

34. minut - prva šansa za Spartu, posle kornera Fridek sa 15 metara šutira visoko iznad gola.

25. minut - umalo 2:0, posle centaršuta Kange iz slobodnog udarca Donald šutira sa sedam, osam metara glavom, ali pored gola.

21. minut - prvi žuti karton na utakmici, Vatejelu iz Sparte "požuteo" posle oštrog strata na Kangu.

13. minut - GOOOOOOOOOOOOL - Ričmond Boaći postiže peti gol u evropskim mečevima ove sezone, asistent Gelor Kanga iz slobodnog udarca.

SVAKA ČAST: Navijači Sparte zagrmeli ovo i dobili ovacije Marakane! (FOTO)

7. minut - šansa za Boaćija, defanzivac Sparte čisti loptu sa gol linije

5. minut - Zvezda dominira terenom nošena podrškom Delija.

4. minut - poništen gol zbog ofsajda kapitena Donalda.

3. minut - kontranapad Crvene zvezde, ali Boaći nije uspeo da uposli Milića koji je bio u gol šansi.