ПОБЕДА ПОСЛЕ ДОСТА МУКЕ: Пробуђени црно-бели у другом полувремену савладали Тракаи (ВИДЕО+ФОТО)

26.07.2018. 20:14
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Минимална предност пред реванш у Литванији.

Фудбалери Партизана су у другом колу квалификација за Лигу Европе на свом терену савладали Тракаји са 1:0 и тако стекли минималну преднсот пред реванш меч у Литванији који је на програму 2. августа. Мучили су се црно-бели на овој утакмици све до средине другог дела игре, када је после црвеног картона за госте, тим из Хумске добио крила и успео да слави аутоголом Јанушевског.

НАВИЈАЧИ КРЕНУЛИ ПУТ ХУМСКЕ: Да ли ће СУДУВУ дочекати пуне трибине ГРОБАРА ? (ФОТО)

ПАРТИЗАН НАПАДА ТРАКАЈ: Ђукић изабрао стартну поставу за напад на Литванце (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ!

90 1. минут: Сума је закаснио на другој стативи.. Енаке је поново био покретач напада.

85. минут: Невероватан промашај Рикарда. Одлични Енаке на овом мечу је упутио добру лопту у пет метара.. Рикардо је слабо реоаговао. Остаје 1:0

80. минут: Слоодан ударац за црно-беле...Сума се обрукао

74. минут: Јанковић је оборен у казненом простору, али је главни судија сматрао да то није за белу тачку. Партизанова десетка је зарадила жути картон због симлурања.

72. минут: Ново убацивање Енакеа по десној страни, али је слабо центрирао...

69. минут: Прилика за Тракаји после корнера, али је ударац Јанушевског вешто зауставио Стојковић.

67. минут: Марко Јанковић улази на терен уместо Данила Пантића.

64. минут: Марковић је имао добру прилику да главом удвостручи преднсот, међутим лопта је завршила замало поред десне стативе.

59. минут: Пробудио се Партизан из летаргије! Сума је добро шутирао, али је остало 1:0.

56. минут: ГОООООООЛ! Води Партизан! Аутогол Јанушевског после корнера који је извео Данило Пантић.

54. минут: Лепа прилика за Партизана, али је убацивање Ивановића изблокирано.

53. минут: Партизан ће до краја утакмица имати играча више, пошто је фудбалер Тракаја Воробјовас добио црвени картон.

50. минут: Тракај је у у натавак меча ушао далеко конкретније. Партизан и даље успаван, а измене још увек нема у табору црно-белих.

46. минут: Без измена на старту другог дела.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

44. минут: Гомеш је поново имао добру соло акцију по десној страни. Ушао је у казнени простор, али нико од његових саиграча није био на другој стативи. Пропала је још једна изгледна прилика.

39. минут: Рикардо се пожалио на повреду, али је ипак наставио утакмицу.

30. минут: Лепа контра тима из Хумске, али је Ивановић био себичан у завршници акције.

28. минут: Наизгелд добра прилика за центаршут са десне стране, међутим Енаке је катастрофално упутио лопту у пет метара Тракаја.

20.минут: Огромна шанса за госте! Неозбиљно је Партизан ушао у овај меч, што је Казлаускас искористио и са ивице казненог простора упутио добар ударац као голу Стојковића. Срећом по црно-беле лопта је завршила крај десне стативе.

18. минут: Гости из Литваније поново прете.. лопту из казненог простора је избацио Марковић

15. минут: Одличан продое Рикарда по десном боку, одличан центаршут, али нико од Партизанових фудбалера није успео да захвати ту лопту.

13. минут: Нова изгледна прилика за Партизан! Сума је ухватио полуволеј са 11 метара, али је изблокиран.

10. минут: Тракај покушава да полуконтрама угрози гол Стојковића. Без успеха. Партизан са другр стране настоји да успостави теренску надмоћ.

7.минут: Прва шанса за црно-беле на утакмици. Ивановић је добро шутирао, али је голман Литванаца успео да из два покушаја отклони опасност.

4. минут: Почетно испитивање снага.

Меч је почео!

ПАРТИЗАН - ТРАКАЈ 1:0

СТАДИОН: Стадион Партизана (5.000)

СТРЕЛЦИ: Јанушевски 56. минут (аутогол)

СУДИЈА:  Георги Кабаков

КАРТОНИ: Косовић, Јанковић, Здјелар - Казлаускас, Воробјовас (два жута-црвени), Јанушевски

Партизан: Стојковић - Енаке, Марковић, Валијенте, Шеховић - Косовић, Здјелар - Сума, Пантић (Јанковић 69. минут), Ивановић (Илић 81. минут) - Гомеш.

Тракај: Шведскаускас - Боровскиј, Јанушевскис, Осипов, Шиленас - Казлаускас (Нитка 58. минут), Јериоменко, Воробјовас - Чизас (Левскис 76. минут), Биљалетдинов - Маразас (Масензовас 88. минут)

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.