КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛЕ: Доналд и Срнић воде Звезду кроз Европу, следећа је Спарта! (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

20.07.2017. 22:24
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели у 3. колу играју против чешког представника.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Иртиш из Павлодара са 2:0, у реванш мечу 2. кола квалификација за Лигу Европе и изборили пласман у 3. рунду где их чека Спарта из Прага.

Сјајно су изабраници Владана Милојевића отворили утакмицу, од првог судијског звиждука кренули агресивно и то им се исплатило већ у првом озбиљнијем нападу, када је прокључала Маракана.

ЗВЕЗДА ПРЕДАЛА СПИСАК: Нема ТРОЈИЦЕ, а ево на кога све Милојевић рачуна (ФОТО)

ИГРАО ЈЕ ЗА ЉУТОГ РИВАЛА: Члан Орлова прелази у славни клуб! (ФОТО)

На истеку 10. минута, после фаула над Гелором Кангом, одговорност је преузео Мичел Доналд и са 20 метара од гола гостију, гађао силовито и прецизно погодивши ближи угао. Гол Холанђанина евоцирао је успомене Делија, будући да је на исти начин далеке 1991. године такође у реванш сусрету Купа шампиона, Роберт Просинечки матирао голмана Глазгов Ренџерса.

ЧУЈТЕ ЗВЕЗДАШИ: Делије су на ПРАЗНОМ северу оставиле МНОГО јаку поруку (ФОТО)

Расположени Канга често је био опасност по одбрану Иртиша, па се у 20. минуту одлучио на шут, који је завршио поред стативе. Само 60 секунди касније Габонац је у контру убацио Боаћија, најбољи стрелац Звезде није хтео да испадне себичан и желео је да упосли Анђелковића, али га је сустигао противнички играч и шанса је пропала.

Колосалну шансу да дуплира предност, имао је Славољуб Срнић у 33. минуту. После корнера, лопта је дошла право на ногу вихорном крилу црвено-белих, али је уследио слаб ударац и шанса је пропала.

Играо се 44. минут када су играчи Иртиша први пут угрозили одбрану домаћина. Учинио је то Фонсека, надвисивши у скоку Анђелковића, његов ударац главом завршио је поред стативе.

Последњу прилику до одласка на паузу пропустио је Гелор Канга, у самом финишу полувремена на додавање Боаћија опробао је ударац са 18 метара, али је Лорија био добро постављен.

Гости су у наставку кренули на све или ништа, па је Калинин већ у 50. минуту из даљине желео да изненади Манојловића, међутим, лопта је отишла далеко изнад гола.

Могао је девет минута касније, до тада неприметни Рикардињо, да први контакт на утакмици са лоптом да претвори у првенац, обрукао се и са 16 метара тукао јако непрецизно. Већ у наредном нападу Звезде, Гелор Канга је затресао мрежу, али са спољње стране.

У 69. минуту голман црвено-белих морао је први пут да интервенише, Дуатов је у 67. минуту погодио оквир гола, ипак, Манојловић је био добро постављен и отклонио је опасност. Реванширао му се Канга на другој страни, ударцем из даљине, натеравши Лорију да се намучи, како би сачувао мрежу.

Дилеме око Звездиног наставка похода на европској сцени, отклоњене су у 76. минуту. Појачање црвено-белих из Амкара Бранко Јовичић протутњао је по левом боку и на феноменалан начин заврнуо лопту у шеснаестерац Славољубу Срнићу, коме је преостало само да потури ногу и из близине смести је у мрежу, чиме је потписао пролаз Милојевићеве чете у наредну рунду такмичења квалификација за Лигу Европе.

Недуго после гола, Срнић је зарадио другу јавну опомену, због чега ће пропустити први дуел против Спарте из Прага, који је на програму наредног четвртка. А затим и уступио место Александру Пешићу, појачање из Тулуза коначно је дебитовао у црвено-белом дресу и одмах по уласку измамио овације Делија.

Звезда је деловала против Иртиша много боље него у Казахстану, што само може да храбри црвено-беле пред двомеч против великог фаворита из Чешке.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ИРТИШ 2:0 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Доналд у 10. и Срнић у 76. минуту.

СТАДИОН: "Рајко Митић".

ГЛЕДАЛАЦА: 22.414

СУДИЈА: Федаји Сан (Швајцарска).

ЖУТИ КАРТОНИ: Стојковић, Срнић, Ле Талек (Црвена звезда), Живковић (Иртиш).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Стојковић, Анђелковић, Савић, Ле Талек, Јовичић, Доналд (од 89. Рачић), Срнић (од 80. Пешић), Канга, Рикардињо (од 71. Руиз), Боаћи.

ИРТИШ: Лорија, Кислицин (од 66. Дарабајев), Маслаћ, Стаменковић, Даутов, Живковић, Фонсека (од 84. Попов), Гетеријев (од 82. Фофана), Антонијо, Калинин, Бугаев.