КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Дерби припао Базелу, БЛИЦКРИГ Олимпијакоса у другом полувремену (ВИДЕО)

30.07.2019. 22:43
Riki van Volsvinkel
Рики ван Волсвинкел / Извор: Профимедиа

Узбудљиво вече у борби за елиту.

Фудбалери Базела, Олимпијакоса, Динамо Загреба и Ференцвароша обезбедили су у уторак пролаз у трећу рунду квалификација за Лигу шампиона и тако се придружили АПОЕЛ-у, Селтику и Клужу који су се нешто раније пласирали даље. Реванши су за хрватског и мађарског шампиона били само формалност, док је права драма виђена на "Сент Јакоб Парку", где су бордо-плави захваљујући голу у гостима прошли даље. Победоносни гол дело је Рикија ван Волфсвинкела који је средином другог дела поставио коначних 2:1, довољно за елиминацију "Филипсоваца".

Олимпијакос је демолирао Плзен у другом делу и са 4:0 обезбедио треће коло квалификација.

КУЗМИЋУ ПРЕТИ ТУЖБА ЗБОГ САОБРАЋАЈКЕ: Кум и ја смо могли да ПОГИНЕМО испред куће

ЛАЗОВИЋ ПРЕД ПОВРАТКОМ НА МАРАКАНУ? Ево шта је тренер Црвене звезде рекао о трансферу бившег капитена

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Србин хет-триком СРУШИО Црногорце, Ивићев Макаби кренуо па СТАО (ВИДЕО)

Базел је одлично започео реванш, а домаћи су у вођство дошли голом Комерта у 8. минуту, на асистенцију Фабијена Фреја. Брума је донео изједначење ПСВ-у, али је Ван Волфсвинкел поменутим голом решио исход двомеча.

Олимпијакос и Плзен су пуних 140 минута играли без постигнутог гола, док Гиљерме није начео мрежу чешког првака у 51. минуту реванша у престоници Атине. Исти играч је у 70. повисио на 2:0, а све је било готово само три минута касније после аутогола Резника. Коначних 4:0 поставио је Семедо осам минута пре краја сусрета.

Ференцварош је сачувао 3:1 на Малти голом Нгујена у 60. минуту, а предност Валети донео је Фонтанела у 27. Динамо је на "Максимиру" сломио отпор Грузијаца тек у завршних 15-ак минута, головима Орсића, Петковића и Данија Олма у надокнади.

Остали мечеви друге рунде квалификација за Лигу шампиона на програму су сутра.