ИЗ САЛЦБУРГА У ИСТОРИЈУ! Звезда у Лиги шампиона! (ВИДЕО+ФОТО)

29.08.2018. 22:54
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Ово је као сан!

Црвена звезда је у Лиги шампиона! Црвено-бели су после великог преокрета успели да двомеч са Салцбургом реше у своју корист и тако се пласирају у групну фазу Лиге шампиона! Домаћи тим је био на корак од друштва најбољих пошто је настарту другог дела повео са 2:0. Чинило се Звезда нема снаге за против удар, али онда је на сцену ступио Бен и са два гола успео да донесе победоносних 2:2, за велико славље Делије широм Србије, али и на стадиону Салцбурга.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Одређене судије за седмо коло, зна се ко суди ДЕРБИ (ФОТО)

БЛЕФИРАЊЕ ИЛИ НЕ? Спортски директор САЛЦБУРГА о утакмице деценије против шампиона СРБИЈЕ (ФОТО)

КРАЈ МЕЧА!

90 4. минут: Борјан је спасао Звезду! Рамаљо је промашио главом са пет метара!

90 3. минут: Невероватан промашај Дабура! Срећа за Звезду!

90. минут. Понграчић покушао удрацем, али је лоше то урадио. 5 минута надокнаде.

88. минут: Притисак домаће екипе... Бацили су све карте на напад.

85. минут: Салцбург је после другог гола Бена потпуно нокаутиран...

80. минут: Још десет минута до великог славља Делија... Гобељић је на терену уместо Радоњића.

75. минут: Павков је поново добио јак ударац у главу. Због крви је напустио терен да би му се указала помоћ

71. минут: Радоњић је био у брзој контри, али није успео да зада последњи ударац. Остало је 2:2.

69. минут: Звезда је успела да преокрене ток меча! Још 20 минута до краја!

66. минут: Невероватан повратак Звезде! За само минут су постигли два гола и дошли на корак од ЛШ.. Бен је у оба наврата био стрелац!

61. минут: Дивљачки старт Погранчића над Павковом... Згазио га је копачком и за овај старт добио је жути картон.

60. минут: Ударац Хајдаре из даљине... Изблокиран је био.

58. минут: Звезди је потребан брз гол како би у завршницу ушли са реалнијим шансама за пролаз даље. Покушавају црвено-бели да дођу до гола домаћин...

52. минут: Тек што је ушао у игру уместо Милића, Павков је имао велиу прилику за 2:1.. Није био прецизан.

47. минут: 2:0 за Салцбург... Чакир је досудио сумњив пенал за домаћи тим, који је Дабур претворио у гол. Наиме, Савић је оборио нападача Салцбурга на ивици шеснастерца, али је главни арбитар проценио да је то било унутар казненог простора.

46. минут: Без измена на старту дугог полувремена.

КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА!

44. минут: 1:0 за Салцбург. Дабур је искористио неопрезност звездиних дфеназиваца и довео своју екипу у предност!

41. минут: Нови ударац ка голу Борјана.. Самасеко је шутирао, сигуран је био голман црвено-белих.

37. минут: Прва измена мечу. Милојевић није био задовољан партијом Симића. На терену је Јованчић

34. минут: Звезда је успела да "преживи" почетни притисак домаће екипе. Консоидовали су се у одбрани, а у нападу делују конкретније.

31. минут: Одличња контра за Звезду! Међутим, Милић је упропастио ову изгледну прилику за гол, пошто је шутирао лоше искоса са преко 20 метара.

29. минут: Први конкретан ударац ка голу Салцбурга. Радоњић је шутирао, али преко гола.

26. минут: Дабур је промешао одбрану црвено-белих... Неколико сјајних дриблинга на пет метара од Звездиног гола, али без успеха. Борјан је поново био на месту и ухватио тај покушај додавања.

24. минут: Слободан ударац за Звезду са неких 30 метара. Јовичић је тукао директно на гол, али без опасности за Цицана Станковића.

19. минут: Звезда је у проблему. Салцбург је имао нову велику шансу, али је Дака поново лоше шутирао. Остало је 0:0.

18. минут: Први корнер за Звезду, прилика да се тежиште игре пребаци на страну противника. Бен је лоше ccentrirao...

14. минут: Нова две шансе за домаћи тим.. Одличан ударац Дабура из даљине, Борјан је одбио лопту до Даке који је упутио нови јак ударац ка Звездином голу... Борјан је био сигуран.

12. минут: Салцбург је одлично отворио овај меч... Делује доста офанзивније него пре осам дана у Београду.

10. минут: Звезда је имала много среће! Борјан је погрешио код истрчавања, али је Савић спасао мрежу своје екипе испред Даке!

8. минут: Крстичић је лоше центрирао са 20-ак метара, пропала је прилика за Звезду.

2. минут: Салцбург је кренуо жестоко! Волф је шутирао из изгледне позиције... Међутим, поред гола Милана Борјана.

МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО!

САЛЦБУРГ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2

СТАДИОН: Салцбург (26.500)

СУДИЈА: Чунит Чакир

СТРЕЛЦИ: Дабур 44, 48. минут - Бен 65. 66. минут

КАРТОНИ: Погранчић, Шлагер - Крстићић, Стојковић

Салцбург: Станковић - Лајнер, Рамаљо, Понграчић, Улмер - Хајдара, Волф, Самасеку, Шлагер (Смајли 83. минут) - Дака (Јабо 69. минут), Дабур.

Црвена звезда: Борјан - Стојковић, Савић, Дегенек, Родић - Крстичић, Јовичић - Милић (Павков 49. минут), Симић (Јованчић 37. минут), Радоњић (Гобељић 80. минут) - Бен.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.