ИЗГУБЉЕНА БИТКА, АЛИ НЕ И РАТ: Србија има све у својим рукама, у Русију преко Грузије (ВИДЕО)

06.10.2017. 21:18
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Против Грузије за пласман на Мондијал.

Фудбалска репрезентација Србије није успела да искористи прву меч лопту. Орлови су поражени у Бечу од селекције Аустрије 3:2. Наша селекција нову шансу да обезбеди пласман на Светско првенство у Русију имаће у понедељак, када се на Маракани састаје са Грузијом (20.45).

Први пораз Србије у квалификацијама, када је мало ко очекивао. Наши навијачи који су окупирали Беч, аил играчи очекивали су да је крај у престоници Аустрије. Посебно што су изабраници селектора Славољуба Муслина почели јако добро утакмицу.

Орлови су већ у 11.минуту стигли до вођства. Лука Миловојевић је искористио смушеност одбране домаћих и постигао је погодак. Након тога Орлови су пали, то су домаћи осетили, па су притисли нашу одбрану, која је поклекла у 25.минуту. Бургшталер је одлично примио лопту Данса и поред Митровића и Настастића постигао је гол за изјадначење.

У наставку меча Аустрија је била бољи ривал и голом Марка Аранаутовића дошла до вођстава. Матић је недуго након његог гола, постигао погодак за изједначење. Када су сви мисли да је крај, Арнаутовић је 90. минуту дао гол за победу.

Како је било из минута у минут прочитаје ОВДЕ.

ЛУДИЛО ИСПРЕД СТАДИОНА: Где су Аустријанци? (ВИДЕО)

ЦЕО БЕЧ ПЕВА У НЕВИЂЕНОМ РИТМУ: Нова навијачка ПЕСМА Срба је БРУТАЛНА! (ФОТО)

Сва дешавања из минута у минут са стадиона „Ернст Хапел“ у Бечу можете прати на порталу Србија Данас.

90 3 - Крај! Аустрија победила 3:2

90.минут - GOLLLLLL. Аустрија поново води! Шауб је постигао погодак.

87.минут - Александар Пријовић улази уместо Мијата Гаћиновића.

83.minut- GOLLLLLL. Матић постиже погодак! Наше везиста се сјајно снашао у казненом простору.

83.минут - Линднер фанстастично брани Митровићев шут.

76.минут - GOLLLLLL. Аустрија води! Марко Арнаутовић након одличне акције постигао је гол. "Наше горе лист" није хтео да прослави погодак.

69.минут - Уместо Антонија Рукавине ушао је Адем Љајић.

66.минут - Аранутовић опет прети. Офанзивни везиста Аустрије шутирао је веома добро, али је лопта прошла поред леве стране нашег гола.

63.минут - Одличан ударац искоса са 16 метара Грилича! Стојковић је спасио гол, избијањем лопте у корнер.

58.минут - Стојковић наставља да бриљира! Арнаутовић је изашао сам испред нашег голмана, који је уклизавањем спречио погодак.

54.минут - Миран почетак другог полувремена.

Почиње друго полувреме.

45.минут - Крај првог веома занимљивог полувремена.

43.минут - Поново сјајни Стојковић! Арнаутовић је шутирао са леве стране, али чувар мреже наше селекције је маестрално одреговао и отклонио је опасност.

41.минут - Груб старт Илсанкера на Тадићу. Срећом наше везиста се није повредио.

40.минут - Мајсторија Душана Тадића. Наш офанзивни везиста промешао је одбрану домаћина на рубу шеснестерца, али је голман Линднер спречио погодак.

35.минут- Бравура Стојковића! После проблема у одбрани, Аустрија је имала велику прилику. Бургшталер се нашао сам на седама метара, али се нашао и Стојковић, који је изваредно одбранио и спречио преокрет на мечу.

34.минут - Пречка за Србију! Коларов је извео сјајно слободан ударац, на лопту је скочио Ивановић и главом одлично гађао ка гол. Међутим, пречка је спречила вођство Србије.

25. минут - GOLLLLLLL. Dugom лоптом Данса прескочена је  наша одбрана. На лопту нису стигли Настасић и Митровић, па је Бургшталер сам изашао испред Стојковића и лако га је матирао и донео изједначење.

14.минут - Конфузија у нашој одбрани. Поред шест играча Србије Арнаутовић је дошао до лопте, коју је додао до Данса, али је он слабо шутнуо на наш гол из шеснестерца.

11.минут - GOLLLLLLL. Након центаршута Александра Коларова одбрана Аустрије је лоше интервенисала. На одбијену лопту налетео је Лука Миливојевић и сјајним шутом са 17 метара послао је лопту у доњи десни угао гола домаћих.

10.минут - Тадић је после дубинске лопте изненадио нашао у шанси, али је голман Аустрије Линднер био бржи и отклонио је опасност

9.минут - Арнаутовић са осам метара шутирао главом. Лопта је прошла поред леве стативе нашег гола. Имали смо много среће

7.минут - Аустријанци су имали сјајну шансу. Кајнц је шутирао искоса са седам метара, Стојковић је одилично одбранио.

Утакмица почиње.

АУСТРИЈА – СРБИЈА 3:2 (1:1)

СТРЕЛЦИ: Бургшталер 25, Арнаутовић 76, Шауб 90 - МИливојевић 11, Матић 83

СТАДИОН: "Ернст Хапел"

ГЛЕДАЛАЦА: 42.400

СУДИЈА: Павел Краловец (Чешка).

АУСТРИЈА: Линднер, Бауер, Драговић, Дансо, Вебер, Баумгартлингер, Илсанкер, Грилич, Кајнц, Арнаутовић, Бургшталер.

СРБИЈА: Стојковић, Рукавина (од 69.минута Љајић), Ивановић, Настасић, С. Митровић, Коларов, Матић, Миливојевић, Тадић, Гаћиновић (од 87.минута Пријовић), Митровић.