IZGUBLJENA BITKA, ALI NE I RAT: Srbija ima sve u svojim rukama, u Rusiju preko Gruzije (VIDEO)

06.10.2017. 21:18
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Protiv Gruzije za plasman na Mondijal.

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da iskoristi prvu meč loptu. Orlovi su poraženi u Beču od selekcije Austrije 3:2. Naša selekcija novu šansu da obezbedi plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiju imaće u ponedeljak, kada se na Marakani sastaje sa Gruzijom (20.45).

Prvi poraz Srbije u kvalifikacijama, kada je malo ko očekivao. Naši navijači koji su okupirali Beč, ail igrači očekivali su da je kraj u prestonici Austrije. Posebno što su izabranici selektora Slavoljuba Muslina počeli jako dobro utakmicu.

Orlovi su već u 11.minutu stigli do vođstva. Luka Milovojević je iskoristio smušenost odbrane domaćih i postigao je pogodak. Nakon toga Orlovi su pali, to su domaći osetili, pa su pritisli našu odbranu, koja je poklekla u 25.minutu. Burgštaler je odlično primio loptu Dansa i pored Mitrovića i Nastastića postigao je gol za izjadnačenje.

U nastavku meča Austrija je bila bolji rival i golom Marka Aranautovića došla do vođstava. Matić je nedugo nakon njegog gola, postigao pogodak za izjednačenje. Kada su svi misli da je kraj, Arnautović je 90. minutu dao gol za pobedu.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitaje OVDE.

LUDILO ISPRED STADIONA: Gde su Austrijanci? (VIDEO)

CEO BEČ PEVA U NEVIĐENOM RITMU: Nova navijačka PESMA Srba je BRUTALNA! (FOTO)

Sva dešavanja iz minuta u minut sa stadiona „Ernst Hapel“ u Beču možete prati na portalu Srbija Danas.

90+3 - Kraj! Austrija pobedila 3:2

90.minut - GOLLLLLL. Austrija ponovo vodi! Šaub je postigao pogodak.

87.minut - Aleksandar Prijović ulazi umesto Mijata Gaćinovića.

83.minut- GOLLLLLL. Matić postiže pogodak! Naše vezista se sjajno snašao u kaznenom prostoru.

83.minut - Lindner fanstastično brani Mitrovićev šut.

76.minut - GOLLLLLL. Austrija vodi! Marko Arnautović nakon odlične akcije postigao je gol. "Naše gore list" nije hteo da proslavi pogodak.

69.minut - Umesto Antonija Rukavine ušao je Adem Ljajić.

66.minut - Aranutović opet preti. Ofanzivni vezista Austrije šutirao je veoma dobro, ali je lopta prošla pored leve strane našeg gola.

63.minut - Odličan udarac iskosa sa 16 metara Griliča! Stojković je spasio gol, izbijanjem lopte u korner.

58.minut - Stojković nastavlja da briljira! Arnautović je izašao sam ispred našeg golmana, koji je uklizavanjem sprečio pogodak.

54.minut - Miran početak drugog poluvremena.

Počinje drugo poluvreme.

45.minut - Kraj prvog veoma zanimljivog poluvremena.

43.minut - Ponovo sjajni Stojković! Arnautović je šutirao sa leve strane, ali čuvar mreže naše selekcije je maestralno odregovao i otklonio je opasnost.

41.minut - Grub start Ilsankera na Tadiću. Srećom naše vezista se nije povredio.

40.minut - Majstorija Dušana Tadića. Naš ofanzivni vezista promešao je odbranu domaćina na rubu šesnesterca, ali je golman Lindner sprečio pogodak.

35.minut- Bravura Stojkovića! Posle problema u odbrani, Austrija je imala veliku priliku. Burgštaler se našao sam na sedama metara, ali se našao i Stojković, koji je izvaredno odbranio i sprečio preokret na meču.

34.minut - Prečka za Srbiju! Kolarov je izveo sjajno slobodan udarac, na loptu je skočio Ivanović i glavom odlično gađao ka gol. Međutim, prečka je sprečila vođstvo Srbije.

25. minut - GOLLLLLLL. Dugom loptom Dansa preskočena je  naša odbrana. Na loptu nisu stigli Nastasić i Mitrović, pa je Burgštaler sam izašao ispred Stojkovića i lako ga je matirao i doneo izjednačenje.

14.minut - Konfuzija u našoj odbrani. Pored šest igrača Srbije Arnautović je došao do lopte, koju je dodao do Dansa, ali je on slabo šutnuo na naš gol iz šesnesterca.

11.minut - GOLLLLLLL. Nakon centaršuta Aleksandra Kolarova odbrana Austrije je loše intervenisala. Na odbijenu loptu naleteo je Luka Milivojević i sjajnim šutom sa 17 metara poslao je loptu u donji desni ugao gola domaćih.

10.minut - Tadić je posle dubinske lopte iznenadio našao u šansi, ali je golman Austrije Lindner bio brži i otklonio je opasnost

9.minut - Arnautović sa osam metara šutirao glavom. Lopta je prošla pored leve stative našeg gola. Imali smo mnogo sreće

7.minut - Austrijanci su imali sjajnu šansu. Kajnc je šutirao iskosa sa sedam metara, Stojković je odilično odbranio.

Utakmica počinje.

AUSTRIJA – SRBIJA 3:2 (1:1)

STRELCI: Burgštaler 25, Arnautović 76, Šaub 90 - MIlivojević 11, Matić 83

STADION: "Ernst Hapel"

GLEDALACA: 42.400

SUDIJA: Pavel Kralovec (Češka).

AUSTRIJA: Lindner, Bauer, Dragović, Danso, Veber, Baumgartlinger, Ilsanker, Grilič, Kajnc, Arnautović, Burgštaler.

SRBIJA: Stojković, Rukavina (od 69.minuta Ljajić), Ivanović, Nastasić, S. Mitrović, Kolarov, Matić, Milivojević, Tadić, Gaćinović (od 87.minuta Prijović), Mitrović.