КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Неуништиви Пандев и Македонци шокирали Немачку, погодио Бибрас Natho (ВИДЕО)

31.03.2021. 22:44
Goran Pandev
Горан Пандев / Извор: Реутерс

Горан решета и у 37. години.

Фудбалска репрезентација Израела савладала је на гостовања селекцију Молдавије у трећем колу групе "Ф" квалификација за Светско првенство резултатом 4:1 (1:1). Утакмица у Чисинау обиловала је са мноштво прилика, а гости су до тријумфа стигли после преокрета.

Највеће изненађење вечери приредила је Северна Македонија. Нашу јужни суседи шокирали су Немачку у сред Дуизбурга и славили са 2:1 (1:0).

ИНТЕР НАЦИЉАО НОВОГ СРБИНА: На Меацу стиже репрезентативац (ФОТО)

БОЛ ЈАК - ХОЛЕНДЕР НИЈЕ МОГАО НИ НА НОГУ ДА СТАНЕ: Нападач се ипак опоравио и биће спреман за вечити дерби

Мирко "дабл-дабл" Иванић!

Домаћин је стигао до вођства у 29. минуту голом Каталина Карпа. Изгледало је као да ће Молдаваци на полувреме отићи са предношћу, али Еран Захави погађа у другом минуту судијске надокнаде.

Све је кренуло лоше по чету Роберта Бордина у 49. минуту када је Јан Николеску добио директан црвени картон.

Осам минута касније Манор Соломон доноси Израелу заслужено вођство. На 3:1, у 64. минуту, повисио је нападач Хофенхајма Мунас Дабур.

Коначан резултат поставио је капитен Израела и један од најбољих фудбалера Партизана - Бибрас Natho. Искусни везиста је лукаво шутирао са ивице казненог простора и тако матирао Алексеја Кошелева.

Северна Македонија шокирала је популарне Панцера и целокупну фудбалску јавност победом у Дуизбургу. Немце је начео неуништиви Горан Пандев у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена.

Изједначио је Илкај Гундогана у 63. минуту ударцем са беле тачке.

Судбину Немаца на вечерашњем мечу запечатио је Ељиф Елмас у 85. минуту након проигравања капитена загребачког Динама Аријана Адемија.